Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

22.08-28.08.2021

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu
  - we wtorek św. Bartłomieja, Apostoła;
  - w czwartek uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej;
  - w piątek wspomnienie św. Moniki;
  - w sobotę św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;

 2. W czwartek w naszej parafii uroczystość patronalna czyli odpust ku czci Matki Bożej Zbaraskiej. Uroczysta Msza św. o godzinie 18.00, a po niej procesja Eucharystyczna wokół kościoła (jeśli będzie odpowiednia pogoda). Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tej uroczystości. Prosimy panów o niesienie baldachimu, a dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów.

 3. Po Mszy odpustowej ministranci zapraszają do swojego stoiska, gdzie za dobrowolną ofiarę będzie można zjeść i wypić coś słodkiego i orzeźwiającego. Ciastka i napój wykonują sami pod opieką ks. Kazimierza, a dochód przeznaczamy na ich potrzeby.

 4. W czwartek można zyskać w naszym kościele odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: Oprócz modlitwy w tym kościele, do zyskania odpustu zupełnego konieczny stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., dowolna modlitwa w intencjach Ojca świętego oraz wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Zachęcamy do skorzystania przed odpustem z sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi będzie we wtorek i w środę pół godziny przed Mszą świętą.

 5. Nadal istnieje możliwość zapisu na wyjazd na spotkanie młodych do Pawlikowic w dniu 25 września. Plan spotkania młodych na plakatach. Koszt wyjazdu przystępny. Zapraszamy.