Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

30.05-05.06.2021

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dziś kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
 2. Jutro święto Nawiedzenia NMP i zakończenie nabożeństw majowych, a we wtorek rozpoczynamy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa które będą sprawowane: w kościele parafialnym codziennie o godzinie 17.30; Na Kruhelach w niedziele pół godziny przed Mszą oraz na Kruhelu Małym w środę o 18:00 i na Kruhelu Wielkim w czwartek o 18:00
 3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
  PRAŁKOWCE: Nie będzie Mszy świętej o godzinie 11.45. Pozostałe Msze święte będą sprawowane tak jak w każdą niedzielę. Po Mszy świętej o godzinie 10.30 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Również w bieżącym roku odbędzie się ona wokół kościoła.
  KRUHELE: Msza święta o godzinie 09.00. Po Mszy świętej wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy zwyczajną coroczną trasą.
  Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości. Mężczyzn zapraszam do niesienia baldachimu, dziewczynki do sypania kwiatków.
 4. Za udział w procesji można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Przypominam, że w Uroczystość Bożego Ciała mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy świętej, a sam udział w procesji nie jest wypełnieniem tego obowiązku.
 5. PRAŁKOWCE: Dziewczynki z klas I do IV szkoły podstawowej zapraszam w środę po Mszy świętej na próbę sypania kwiatów.
 6. PRAŁKOWCE: Bardzo proszę o pomoc w przygotowaniu 4 ołtarzy, także o ofiarowanie kwiatów z przydomowych ogródków do przyozdobienia tych ołtarzy. Chętni do pomocy niech jeszcze dziś zgłoszą się do księdza proboszcza.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Ponieważ w dalszym ciągu panuje epidemia, odwiedzimy tylko tych chorych do których na wyraźne życzenie zostaniemy zaproszeni. Od godziny 17.00 będzie okazja do spowiedzi. Także na Kruhelach spowiedź PRZED Mszą Świętą.
 8. Od piątku przez całą oktawę codziennie po Mszy świętej w Prałkowcach procesja eucharystyczna wokół kościoła, połączona z nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dni powszednie oktawy Bożego Ciała nie będzie  nabożeństwa o 17.30. tylko w przyszłą niedzielę będzie jak zwykle o 17.30, a po nabożeństwie procesja.
 9. Prałkowce: W przyszłą niedziele po Mszy św.  godzinie 08.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 10. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godzinie 11.45 grupa 20 dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii świętej. Pamiętajmy w modlitwie o tych dzieciach i ich rodzicach. Wszystkich nie związanych z tą uroczystością prosimy aby w tym dniu wybrali inną godzinę Mszy świętej.
 11. W najbliższą niedzielę – 6 czerwca – po każdej Mszy Świętej przed kościołem będzie można nabyć u ministrantów własnoręcznie przez nich wykonane breloki, krzyżyki i różańce. Uzyskany dochód będzie formą naszej wdzięczności za ich posługę i pomoże w organizowaniu ich przedsięwzięć i wypoczynku. Szczegóły i ceny na stronie pafrafialnej i parafialnym fejsbuku.
 12.  Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu.
 13. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:
  - Anna Maria Trzeciak z parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Kodrębie oraz Krzysztof Jan Fedyk z parafii tutejszej – zapowiedź II.