Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

16.05-22.05.2021

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dziś w naszej Archidiecezji święcenia diakonatu, a w przyszłą sobotę święcenia prezbiteratu. Natomiast w naszym Zgromadzeniu jeden diakon otrzyma święcenia kapłańskie 29 maja. Pamiętajmy o modlitwie w intencji przyjmujących święcenia.
 2. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która połączona jest z nabożeństwem majowym. Warto zwrócić uwagę, że to już połowa maja, a na tym nabożeństwie można zauważyć tylko jedno lub dwoje dzieci i niezbyt liczną grupę dorosłych. Czy rzeczywiście lęk przed koronawirusem jest przyczyną tak małej frekwencji, czy zwyczajny brak wiary, skoro w wielu innych miejscach publicznych widzi się sporo osób?
 3. W czwartek rocznica święceń biskupich ks. bp. Stanisława Jamrozka.
 4. W piątek rocznica ingresu ks. abp. Adama Szala do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu.
 5. Dzieci przygotowujące się do pierwszej spowiedzi Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie w piątek po Mszy świętej.
 6. Ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone są na pomoc parafiom naszej Archidiecezji potrzebującym pomocy finansowej.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy świętować Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny.
 8. Serdeczne podziekowania panu Waldemarowi za dwa dni bezinteresownej pracy przy oczyszczeniu kostki wokół kościoła w Prałkowcach, a także jego żonie i Siostrze Ewie które pomagały przy tej pracy.
 9. Ojcowie Franciszkanie i Wspólnota Posłani w Duchu zapraszają na Wieczór Uwielbienia w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 10. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:
  Klaudia Sidorowicz z parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Przemyślu oraz Michał Winczura z parafii tutejszej – zapowiedź I.