Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

18.04-24.04.2021

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dziś po Mszy świętej zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Caritas.
  2. Również dziś rozpoczyna się XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny, który w tym roku obchodzony jest pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”. Niech to wydarzenie będzie kolejną zachętą do systematycznej i częstej lektury Pisma Świętego.
  3. W piątek Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Z racji tej uroczystości w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Uroczysta Msza św. odpustowa w kościele pw. Św. Wojciecha BM na Kruhelu Małym o godzinie 18.00.
  4. Przyszła niedziela zwana Niedzielą Dobrego Pasterza rozpocznie Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.
  5. Informujemy, że istnieje możliwość obejrzenia w Internecie bardzo ważnego filmu pt. Wyrok na niewinnych. (Plakat w gablocie) Film odsłania kulisy procesu sądowego, który przesądził o legalizacji aborcji oraz ukazuje metody jakimi posłużyli się aktywiści aborcyjni chcący wywrzeć presję na sędziów i manipulować opinią publiczną. Głównym bohaterem jest dr Bernard Natanson, najpierw wielki zwolennik aborcji, a potem gorliwy obrońca życia. Film pokazuje również działania obrońców życia, którzy z przerażeniem odkrywają, że walczą z  najlepiej finansowaną rewolucją XX wieku. Ten film polecamy rodzicom i młodzieży. Parafia nasza otrzymała od dystrybutora filmu 100 voucherów rabatowych upoważniających do 50% zniżki. Wystarczy wziąć jeden na rodzinę. Zainteresowani mogą je otrzymać od ministrantów na placu kościelnym (lub w zakrystii).