Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

11.04-17.04.2021

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. W dzisiejszą uroczystość możemy uprosić wiele łask dla Kościoła i świata. Zapewnił nas o tym sam Jezus, mówiąc do św. Faustyny: Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego, dlatego dziś o godzinie 15.00 zapraszamy do kościoła parafialnego na specjalne nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia.
  2. Dzisiejsza niedziela Miłosierdzia Bożego jest dobrą okazją aby zachęcić wszystkich do częstego odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego. Za pobożne odmówienie tej koronki przed Najświętszym Sakramentem wystawionym do adoracji albo przechowywanym w tabernakulum można codziennie na terenie Polski zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Chorzy mogą zyskać ten odpust poza kościołem.
  3.  W dniu dzisiejszym rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. W bieżącym roku będziemy go przeżywać pod hasłem: Jesteśmy wezwani do miłosierdzia. Jego celem jest nie tylko konkretna pomoc, ale i kształtowanie „wyobraźni miłosierdzia”; troska o to, aby serca ludzi wierzących były zdolne do miłości wzajemnej.
  4. W przyszłą niedzielę na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Caritas.
  5. Skarbonki z jałmużną postną można składać do koszyczka przy ołtarzu lub w zakrystii.