Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

21.03-27.03.2021

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W środę zapraszamy do Prałkowiec na nowennę ku czci Matki Bożej Zbaraskiej.
 2. W najbliższy czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to równocześnie Dzień Świętości Życia w którym w szczególny sposób dziękujemy Bogu za dar życia i modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. Droga Krzyżowa dla dzieci w Prałkowcach o godzinie 16:30, i po niej Msza Św.
  Msze święte również na Kruhelach o 18:00.
 3. W piątek święto Dobrego Łotra – patrona Archidiecezji Przemyskiej. W Prałkowcach Droga Krzyżowa i Msza św. o godzinie 17:00.
  Na Kruhelach Droga Krzyżowa i Msza Św. – UWAGA – od 18:00
 4. Informujemy, że ze względu na epidemię nie będziemy mogli zorganizować spowiedzi z udziałem kapłanów z innych parafii. Zachęcamy, aby korzystać z sakramentu pokuty w kościele parafialnym w dni powszednie pół godziny przed Mszą świętą. W najbliższą sobotę okazja do spowiedzi będzie od godziny 16.00 do 17.30.
  Również zachęcamy, aby korzystać z sakramentu pokuty na Kruhelach w najbliższy czwartek lub piątek pół godziny przed Mszą świętą.
 5. Najbliższa niedziela będzie Niedzielą Męki Pańskiej nazywaną tradycyjnie Niedzielą Palmową. Poświęcenie palm odbędzie się na początku wszystkich Mszy św.
 6. W zakrystii można jeszcze nabyć świece wielkanocne przygotowane przez Caritas naszej Archidiecezji.
 7. (TYLKO W PRAŁKOWCACH) Ostatnia faktura za gaz na ogrzewanie kościoła wynosiła 2312 zł. Serdecznie prosimy aby w przyszłą niedzielę złożyć na ten cel ofiarę na tacę.
 8. (TYLKO NA KRUHELU MAŁYM) Serdecznie dziękujemy tym którzy złożyli ofiarę na ogrzewanie kościoła. Od początku bieżącego roku złożono 1200 złotych. Tymczasem tylko ostatnia faktura za energię elektryczną opiewała na 2886 złotych. Jak widać złożone dotychczas pieniądze nawet w połowie nie pokryły tej jednej faktury, a co dopiero poniesionych kosztów ogrzewania w całości. W związku z tym prosimy aby w przyszłą niedzielę złożyć na ten cel ofiarę na tacę lub w takiej formie, jak była dotychczas.
 9. (TYLKO NA KRUHELU WIELKIM) Serdecznie dziękujemy tym którzy systematycznie składają ofiary na remont kościoła. Mamy jeszcze sporą sumę do spłacenia, prosimy więc o dalsze ofiary, również na inne bieżące cele.
 10. W nocy z soboty na niedzielę zmiana czasu z zimowego na letni. Przypominamy, że mimo tej zmiany do końca marca wieczorne Msze święte w Prałkowcach będą sparowane o godzinie 17.00.