Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

14.03-20.03.2021

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Jutro i we wtorek Msze św. z nauką rekolekcyjną będą sprawowane w następujących godzinach: w Prałkowcach o 09:00 oraz 18:00; na Kruhelu Małym o 17:00; na Kruhelu Wielkim o 19:00 Proszę zwrócić uwagę, że przez dwa najbliższe dni wieczorne Msze święte będą sprawowane w innych godzinach, ponieważ nauki rekolekcyjne będą głoszone również we wszystkich kościołach
  2. We wtorek ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego Zgromadzenia św. Michała Archanioła w Krakowie skąd przybył do nas tegoroczny ojciec rekolekcjonista. Będzie to wyraz naszej wdzięczności za jego posługę w naszej parafii.
  3. W środę zapraszamy do Prałkowiec na nowennę ku czci Matki Bożej Zbaraskiej.
  4. W piątek Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Przygotowujemy się do niej przez nowennę, która odprawiana jest codziennie po wieczornej Mszy świętej. Z racji tej uroczystości, w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu w szczególny sposób modlimy się w intencji ojców. Modlitewnej pamięci polecamy także solenizantów: Ojca Świętego seniora Benedykta XVI oraz ks. abpa seniora Józefa Michalika.
  5. Od Uroczystości św. Józefa do Uroczystości Zwiastowania Pańskiego będziemy obchodzić Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Codziennie w tej intencji będziemy odmawiać Litanię do św. Józefa i modlitwę ułożoną przez św. Jana Pawła II.
  6. Prałkowce: Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek na pomoc rodzinie z Korytnik poszkodowanej przez pożar. Zebrano 1610 złotych.
  7. W zakrystii można jeszcze nabyć świece wielkanocne przygotowane przez Caritas naszej Archidiecezji w cenie 8 zł oraz nowy numer dwumiesięcznika Któż jak Bóg!