Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

07.03-13.03.2021

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone są na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu.
  PRAŁKOWCE: Dziś po Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc rodzinie z Korytnik poszkodowanej  przez pożar.
 2. W środę zapraszamy do kościoła parafialnego na nowennę ku czci Matki Bożej Zbaraskiej. W tym dniu rozpoczniemy również nowennę przed Uroczystością św. Józefa.
 3. Przypominamy, że w Prałkowcach w czwartki odbywa się Droga Krzyżowa dla dzieci o 16.30, oraz w piątki dla dorosłych o 17.00. O tej samej godzinie są nabożeństwa Drogi Krzyżowej na Kruhelach
 4. W sobotę przypada 8 rocznica wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Przeprowadzi je ks. dr Marcin Kałwik z Wyższego Seminarium Duchownego Zgromadzenia św. Michała Archanioła w Krakowie. Plan rekolekcji znajduje się już w gablocie. Przypomnimy go w przyszłą niedzielę podczas ogłoszeń. Ponieważ nauki rekolekcyjne będą głoszone również w kościołach na Kruhelu Małym i Wielkim, w przyszłą niedzielę na Kruhelu wielkim Gorzkie Żale i Msza rozpoczną się 10 minut później, a w Prałkowcach Msza święta z godziny 11.45 wyjątkowo rozpocznie się 15 minut później czyli o godzinie 12.00.
 6. Data spowiedzi wielkopostnej zostanie podana w późniejszym terminie.
 7. W zakrystii można jeszcze nabyć przygotowane przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej świece wielkanocne w cenie 8 oraz słoiczek miodu pszczelego w cenie 10 zł.
 8.  Ukazał się nowy numer dwumiesięcznika Któż jak Bóg. Od nowego roku kosztuje 9 zł. Zachęcamy do nabycia u ministrantów na placu kościelnym (lub w zakrystii).
 9. KRUHEL MAŁY: W tutejszym kościele w ubiegłym tygodniu zostało zainstalowane nowe nagłośnienie. Jest to sprzęt wysokiej jakości znanej firmy RDUCH. Wartość tego sprzętu wynosi około 15 tysięcy złotych. Nagłośnienie zostało podarowane naszej parafii przez Macierzysty Dom Zakonny w Miejscu Piastowym. Ksiądz proboszcz w imieniu parafii przekaże specjalne podziękowanie dla wspólnoty tego Domu Zakonnego. W tym miejscu serdeczne podziękowania należą się ks. Kazimierzowi Szydło który był inicjatorem tego przedsięwzięcia oraz panom którzy wraz z ks. Kazimierzem zainstalowali to nagłośnienie w kościele.