Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

28.02-06.03.2021

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dziś przeżywamy dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami głoszącymi Ewangelię wśród różnych narodów. Wspieramy ich również materialnie, dlatego po Mszy świętej odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc misjom.
 2. W Prałkowcach we wtorek po Mszy św. nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła z racji pierwszego  wtorku miesiąca, a w środę zapraszamy na nowennę ku czci Matki Bożej Zbaraskiej.
 3. W czwartek święto świętego Kazimierza, królewicza. W tym dniu swoje imieniny świętuje ks. Kazimierz Szydło. Polecamy jego osobę waszej modlitewnej pamięci.
 4. Najbliższy piątek jest pierwszym piątkiem miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie: w Prałkowcach w czwartek i piątek od godziny 16.30, oraz na Kruhelach w piątek przed nabożeństwem drogi krzyżowej, które rozpocznie się o 17:00. Ze względu na epidemię nadal nie będzie odwiedzin chorych.
 5. Najbliższa sobota to pierwsza sobota miesiąca. W Prałkowcach od godziny 16.00  rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszosobotnie.
 6. W przyszłą niedzielę w Prałkowcach po Mszy świętej o godzinie 08.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 7. Również w przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godzinie 11.45 do kościoła parafialnego zapraszamy dzieci przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii świętej oraz ich rodziców. Po Mszy świętej odbędzie się poświecenie książeczek do modlitwy oraz spotkanie formacyjne. W związku z tym prosimy aby osoby nie związane z tym przygotowaniem, w przyszłą niedzielę wybrały inną godzinę Mszy świętej.
 8. Przypominamy, że nabożeństwo Gorzkich Żali na Kruhelach w każdą niedzielę przed Mszą św: Kruhel Mały: godz. 08:45; Kruhel Wielki: godz. 10:30. W Prałkowcach natomiast o godzinie 16:00.
 9. W zakrystii można nabyć przygotowane przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej świece wielkanocne w cenie 8 . Dochód z tego przeznaczony jest na cele statutowe Caritas.
 10. W Prałkowcach w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc rodzinie z Korytnik poszkodowanej w ubiegłą niedzielę przez pożar.
 11. Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu.