Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

20.12-26.12.2020

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Do Uroczystości Bożego Narodzenia przygotowujemy się przez nowennę do Dzieciątka Jezus, która odprawiana jest w Prałkowcach: dziś o godzinie 16.30, a od poniedziałku do środy po wieczornej Mszy.
 2. Kruhel Mały: W środę zapraszamy na ostatnią w tym roku Mszę św. roratnią.
 3. W czwartek wigilia Bożego Narodzenia. W związku z tym Msza św. roratnia w Prałkowcach  będzie sprawowana o godzinie 07.00, a po niej będzie nowenna.
  W tym dniu swoje imieniny świętują: ks. arcybiskup Adam Szal oraz siostra Ewa - nasza zakrystianka. Wyraźmy im naszą wdzięczność za posługę przez modlitewną pamięć.
 4. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżycia wieczerzy wigilijnej. Powinno jej towarzyszyć czytanie Ewangelii zawierające opis Narodzenia Pana Jezusa, wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem, wspólne śpiewanie kolęd. Pod żadnym pozorem na wigilijnym stole nie powinien znaleźć się alkohol. Pięknej atmosfery tego rodzinnego spotkania nie powinien również zakłócać telewizor.
 5. W piątek Uroczystość Bożego Narodzenia. Nasze świętowanie rozpoczniemy we wszystkich kościołach Mszą św. pasterską o północy. W ciągu dnia Msze święte w porządku niedzielnym, czyli: w Prałkowcach o godzinie 08.00; 10.30; 11.45 oraz 17.00; na Kruhelu Małym o 9.15; na Kruhelu Wielkim o 11.00
  Ofiary złożone na tacę podczas Pasterki przeznaczone będą na Fundusz Ochrony Życia.
 6. W sobotę Święto św. Szczepana. Nie będzie wieczornej Mszy św. o godzinie 17.00. Poza tym Msze św. jak w niedziele.
  Ofiary złożone w tym dniu na tacę przeznaczone Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy świętować Uroczystość Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Msze święte tak jak w każdą niedzielę.
  Podczas każdej Mszy św. będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, dlatego prosimy aby małżonkowie przyszli razem na Mszę .św.
 8. Tych, którzy jeszcze nie skorzystali z sakramentu pokuty zachęcamy aby to uczynili jak najszybciej. W kościele parafialnym w Prałkowcach w najbliższym tygodniu okazja do spowiedzi będzie przed każdą Mszą świętą wieczorną do środy włącznie.
  Również na Kruhelu Małym w środę przed Mszą będzie okazja do spowiedzi.