Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

29.11-05.12.2020

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Prałkowce

 1. Dziś rozpoczynamy nowy rok duszpasterski który będzie przeżywany pod hasłem: Eucharystia daje życie..
 2. Również dziś rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Będzie ona odprawiana w Prałkowcach. Dziś będzie ona połączona z nabożeństwem wypominkowym za zmarłych o godzinie 16.30. W dni powszednie będzie po wieczornej Mszy świętej.
 3. PRAŁKOWCE: We wszystkie dni Adwentu z wyjątkiem niedziel będzie sprawowana Msza święta o Matce Bożej, zwana roratnią. We wtorki, czwartki i soboty Msze święte roratnie będą sprawowane zgodnie z tradycją przed wschodem słońca czyli o godzinie 07.00. W pozostałe dni o 17.00 wieczorem. Wszystkich zachęcamy do udziału w roratach. Prosimy o przychodzenie z lampionami. We wtorki czwartki i soboty będą również sprawowane Msze św. o godzinie 17.00, ale nie będą to Msze św. roratnie.
  Również na KRUHELU MAŁYM w środę oraz na KRUHELU WIELKIM w czwartek o godzinie 17.00 będzie sprawowana Msza święta o Matce Bożej, zwana roratnią.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 5. W piątek ze względu na epidemię nie odwiedzimy chorych, ale proponujemy aby chętni zapraszali kapłana do chorych przed świętami. W piątek okazja do spowiedzi w Prałkowcach będzie od godziny 16:00 oraz na Kruhelach przed Mszą Świętą.
 6. Pierwsza sobota jest dniem w którym czcimy Niepokalane Serce Maryi. W Prałkowcach Adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec i nowenna ku czci Niepokalanej rzecznie się o godzinie 16.00.
 7. W przyszłą niedzielę w Prałkowcach po Mszy św. o godzinie 08.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 8. Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone są na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu.
 9. Również w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Modlitw w intencjach Kościoła na Wschodzie. Z tej okazji po każdej Mszy świętej, odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 10. PRAŁKOWCE: Od dziś w zakrystii można nabyć opłatki za dobrowolną ofiarę i świece na stół wigilijny przygotowane przez Caritas. Caritas prosi aby złożyć z tej okazji ofiarę nie mniejszą niż 6 zł.
  KRUHELE: Od przyszłej niedzieli w zakrystii można nabyć opłatki za dobrowolną ofiarę oraz świece na stół wigilijny przygotowane przez Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Caritas prosi aby złożyć z tej okazji ofiarę nie mniejszą niż 6 zł.
 11. KRUHEL MAŁY: Serdecznie dziękujemy za ofiarę 740 zł złożoną na ogrzewanie kościoła.