Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

08.11-14.11.2020

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
  -jutro święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu oraz matką i głową wszystkich kościołów Miasta i świata;
  - we wtorek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
  - w środę wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.
 2. W Polsce świętujemy w tym dniu 102 rocznicę odzyskania Niepodległości. W kościele parafialnym Msza święta w intencji Ojczyzny o godzinie 10.00. Będziemy modlić się o zgodę i pokój w naszej Ojczyźnie, o ustanie epidemii i zdrowie dla wszystkich chorych oraz w intencji służb medycznych, mundurowych i wolontariuszy którzy posługują chorym. Zachęcamy serdecznie do udziału.
 3. Ks. Arcybiskup Adam Szal prosi wszystkich wiernych, aby 11 listopada o dogodnej porze we wspólnotach rodzinnych, wspólnie odmówili dziesiątek różańca (tajemnicę Zesłania Ducha Świętego). W sposób szczególny zachęca aby połączyć się duchowo za pośrednictwem radia lub telewizji z Jasną Górą w godzinie Apelu Jasnogórskiego. Niech ten dzień zjednoczy nas w duchowej trosce o losy naszego Narodu.
 4. W środę w intencji Ojczyzny będziemy się również modlić po wieczornej Mszy świętej podczas nowenny ku czci Matki Bożej Zbaraskiej.
 5. W czwartek wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika, a w piątek wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
 6. Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone są na pomoc dla Domu Księży Emerytów „Emaus” w Korczynie.
 7. W związku z zarządzeniem, że w kościołach do 29 listopada będzie mogła przebywać jedna osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni, aby umożliwić chętnym uczestnictwo we Mszy św., od przyszłej niedzieli będzie odprawiana dodatkowa Msza św. w Prałkowcach o godzinie 11.45.
 8. Przypominamy, że przez miesiąc listopad różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach jest odmawiany w Prałkowcach codziennie o godzinie 16.30, a po nim Msza święta.
  Na Kruhelach różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach jest odmawiany w niedzielę pół godziny przed Mszą świętą, oraz w tygodniu o godzinie 17.00, (w każdą środę – Kruhel Mały; każdy czwartek – Kruhel Wielki) a po nim Msza święta.