Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

01.11-07.11.2020

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Prałkowce

 1. Dziś w kościele parafialnym Msze święte w porządku niedzielnym. Począwszy od dziś aż do 31 marca wieczorne Msze święte w niedzielę i w dni powszednie będą sprawowane  godzinie 17.00.
 2. Jutro wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (czyli Dzień Zaduszny). Msze święte w Prałkowcach o godzinie 08.00, 10.30 i 17.00. Na Kruhelu Małym i Kruhelu Wielkim różaniec za zmarłych o 17:00 i po nim Msza Święta.
 3. Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną w dniu 1 i 2 listopada mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. W celu zyskania odpustu należy w kościele odmówić modlitwę Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz spełnić inne warunki takie jak: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii świętej oraz modlitwa według intencji Ojca Świętego, a także wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego.
 4. Ojciec święty Franciszek postanowił, że w bieżącym roku wierni którzy w listopadzie w ciągu ośmiu dowolnie wybranych dni pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą pod zwykłymi (wcześniej już wymienionymi) warunkami zyskać odpust zupełny. W pozostałe dni listopada za nawiedzenie cmentarza można zyskać odpust cząstkowy.
 5. Prałkowce: Od jutra przez cały miesiąc listopad o godzinie 16.30 będziemy modlić się na różańcu za zmarłych polecanych w wypominkach. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii.
  Kruhel Mały i Kruhel Wielki: Różaniec z wypominkami będzie odmawiany w każdą niedzielę pół godziny przed Mszą świętą oraz w każdą środę o godzinie 17.00 (KM); w każdy czwartek o godzinie 17.00(KW). Kartki z wypominkami można składać w zakrystii.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek ze względu na epidemię nie odwiedzimy chorych. Okazja do spowiedzi w Prałkowcach od godziny 16:00, a na Kruhelach od 17:00
 7. W sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca  w Prałkowcach różaniec z wypominkami rozpocznie się o godzinie 16.00 i będzie połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu i nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
 8. W przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach zmiana tajemnic różańcowych.
 9. Ze względu na epidemię w przyszłą niedzielę nie będzie spotkania dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej oraz ich rodziców.
 10. Ukazał się nowy numer dwumiesięcznika Któż jak Bóg. Zachęcamy do nabycia i lektury.
 11. Zapraszamy do wzięcia udziału w inicjatywie modlitewnej "różaniec do granic nieba" w dniach od 1 do 8 listopada, w intencji przebłagania Boga za grzech zabijania nienarodzonych i wynagrodzenie cierpienia, jakiego doznały dzieci nienarodzone. Pragniemy ratować Polskę i świat przed konsekwencjami grzechów, które stają się coraz bardziej widoczne i dotykają także nas.
  W tę modlitwę można włączyć się indywidualnie w domu  - wg wskazań na stronie rozaniecdogranic.pl - lub wspólnotowo: Pierwszego dnia w naszym kościele parafialnym o godzinie  20.00, a miejsce i czas następnych spotkań będzie ustalany każdorazowo po modlitwie.