Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

25.10-31.10.2020

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Prałkowce

 1. PRAŁKOWCE:W najbliższą sobotę ostatnie w tym roku nabożeństwo różańcowe.
  Na KRUHELU MAŁYM w środę, i na KRUHELU WIELKIM w czwartek o godz. 17.00 zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo różańcowe. Z okazji zbliżającej Uroczystości Wszystkich Świętych przed Mszą św. będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty
 2. PRAŁKOWCE: Od przyszłej niedzieli czyli od 1 listopada aż do końca marca przyszłego roku wieczorne Msze święte będą sprawowane codziennie o godzinie 17.00.
 3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych. W kościele parafialnym Msze św. będą sprawowane o godzinie 08.00; 10.30 i 17.00. W tym roku nie będzie Mszy św. o godzinie 14.00. W intencji wszystkich zmarłych będzie sprawowana Msza św. o godzinie 17.00.
  Na Kruhelu Małym Msza św. o 9.15, a na Kruhelu Wielkim o 11.00.
 4. W Prałkowcach po Mszy św. o godzinie 10.30 oraz po Mszach św. na Kruhelach na cmentarzach odbędą się modlitwy za zmarłych. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią na cmentarz udamy się prywatnie zatrzymując się przy grobach naszych bliskich, a tylko kapłan ze służbą liturgiczną będzie się przemieszczał między grobami.
 5. PRAŁKOWCE: Od 2 listopada przez cały miesiąc listopad o godzinie 16.30 będziemy modlić się na różańcu za zmarłych polecanych w wypominkach. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii.
  KRUHEL MAŁY: Kartki z wypominkami można składać w zakrystii. Różaniec z wypominkami będzie odmawiany w każdą niedzielę pół godziny przed Mszą świętą oraz w każdą środę o godzinie 17.00. Po różańcu będzie sprawowana Msza święta.
  KRUHEL WIELKI: Kartki z wypominkami można składać w zakrystii. Różaniec z wypominkami będzie odmawiany w każdą niedzielę pół godziny przed Mszą świętą oraz w każdy czwartek o godzinie 17.00. Po różańcu będzie sprawowana Msza święta.
 6. Ze względu na Uroczystość Wszystkich Świętych zmiana tajemnic różańcowych w Prałkowcach odbędzie się w II niedzielę listopada.
 7. Już dziś informujemy, że w związku z epidemią nie będzie odwiedzin chorych w pierwszy piątek listopada. Gdyby ktoś z chorych znalazł się w poważnym niebezpieczeństwie, należy oczywiście poprosić kapłana o posługę sakramentalną.
 8. Wszystkich parafian zachęcamy do modlitwy o ustanie epidemii i prosimy o przestrzeganie zaleceń służb państwowych i sanitarnych, aby zmniejszyć ryzyko zarażenia się.