Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

11.10-17.10.2020

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu, dziś przeżywamy XX Dzień Papieski. W związku z tym po Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na stypendia dla młodzieży organizowana przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 2. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
  - we wtorek bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera;
  W czwartek św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;
  - w piątek św. Jadwigi Śląskiej, zakonnicy;
  - w sobotę św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
  - w przyszłą niedzielę św. Łukasza, ewangelisty, modlimy się w intencji służby zdrowia.
 3. W piątek rocznica święceń biskupich ks. arcybiskupa Józefa Michalika. Pamiętajmy o nim w modlitwie, prosząc szczególnie o dar zdrowia.
 4. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Misyjną, dlatego ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę zostaną przeznaczone na misje.
 5. W ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania w przyszłą niedzielę (18 października) na Mszę świętą o godzinie 10.30 zapraszamy uczniów uczęszczających aktualnie do klas VI i VII. Po Mszy świętej odbędzie się spotkanie formacyjne. O terminie spotkania dla uczniów klas VIII poinformujemy za tydzień.
 6. Zbliża się listopad - miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Już dziś  można zabrać do domu kartki na wypominki i po czytelnym zapisaniu złożyć w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 7. KRUHEL WIELKI: Zostały zakończone prace naprawczo-konserwacyjne na dachu naszego kościoła. Wymieniono niektóre zniszczone obróbki blacharskie. Na całym dachu trzeba było przytwierdzić blachę wkrętami z uszczelkami ponieważ okazało się że była przybita gwoźdźmi wokół których drewniane podłoże przegniło. Blachy zostały oczyszczone, zakonserwowane i pomalowane. Koszt tych robót wyniósł ponad 18 tysięcy złotych. Prosimy o dalsze ofiary na ten cel, abyśmy mogli jak najszybciej spłacić zaciągnięty dług. W tym roku ze względu na brak funduszy, nie będą prowadzone dalsze prace. Mamy nadzieję, że przyszłym roku je dokończymy. Pozostała do wykonania odnowa elewacji: uzupełnienie wykruszających się cegieł, gzymsów i konserwacja elewacji.