Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

27.09-03.10.2020

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie - Prałkowce

 1. PRAŁKOWCE: W czwartek początek nabożeństw różańcowych, które będą sprawowane codziennie o godzinie 17.30.
  KRUHEL MAŁY: nabożeństwa różańcowe będą sprawowane w każdą środę o godzinie 17.30, a potem Msza św., oraz w niedzielę pół godziny przed Mszą św. czyli o godzinie 08.45.  
  KRUHEL WIELKI: W tutejszym kościele nabożeństwa różańcowe będą sprawowane w każdy czwartek o godzinie 17.30, a potem Msza św., oraz w niedzielę pół godziny przed Mszą świętą.
  Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w tych nabożeństwach. Za odmówienie części różańca w kościele lub w rodzinie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Osoby chore i starsze, a także tych, którzy z innych ważnych powodów nie mogą uczestniczyć w nabożeństwie różańcowym w kościele, zachęcamy do modlitwy w domu.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pierwszy czwartek jest szczególnym dniem modlitwy za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego i zakonnego.
 3. PRAŁKOWCE: W piątek odwiedzimy chorych od godziny 10.00. Okazja do spowiedzi będzie od godziny 17.00.
  KRUHEL MAŁY: W piątek odwiedzimy chorych od godziny 09.00. O godzinie 17.30 będzie nabożeństwo różańcowe a po nim Msza święta. Okazja do spowiedzi przed nabożeństwem.
  KRUHEL WIELKI: W piątek odwiedzimy chorych od godziny 10.00. O godzinie 17.30 będzie nabożeństwo różańcowe a po nim Msza święta. Okazja do spowiedzi przed nabożeństwem.
 4. Pierwsza sobota jest dniem w którym czcimy Niepokalane Serce Maryi, dlatego nabożeństwo różańcowe połączone z medytacją  w kościele parafialnym w tym dniu wyjątkowo rozpocznie się o godzinie 17.00.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy dziękować Panu Bogu za 50 – lecie utworzenia naszej parafii. W związku z tym o godzinie 11.00 w kościele parafialnym zostanie odprawiona dziękczynna Msza święta której przewodniczyć będzie ks. arcybiskup Adam Szal. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tej uroczystości. Podczas tej Mszy św. grupa młodzieży przyjmie sakrament bierzmowania.
 6. W związku z tą uroczystością zmiana tajemnic różańcowych w Prałkowcach zostanie przeniesiona na następną niedzielę czyli na 11 października.
 7. Pielgrzymka Róż Żywego Różańca odbędzie się w dniu 10 października. W związku z epidemią, w tym roku ta pielgrzymka nie będzie miała charakteru ogólnodiecezjalnego, ale poszczególne dekanaty będą pielgrzymować do wyznaczonych sanktuariów Dziś. Nasz dekanat pielgrzymuje do archikatedry w Przemyślu. Rozpoczęcie spotkania o godzinie 09.30, zakończenie Mszą św. która rozpocznie się o 11.30. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce.
 8. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  - jutro św. Wacława, męczennika;
  - we wtorek świętych Archaniołów Michała, Gabriel i Rafała;
  - w środę św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła,
  - w czwartek św. Teresę od Dzieciątka Jezus;
  - w piątek św. Aniołów Stróżów.
 9. Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone są na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu.
 10. Dziś Zgromadzenie św. Michała Archanioła rozpoczyna rok jubileuszowy związany z setną rocznicą zatwierdzenia Zgromadzenia. W Miejscu Piastowym o godzinie 13.00 zostanie odprawiona Msza św. inaugurująca to wydarzenie. Można w nim uczestniczyć dzięki transmisji przez TVP Polonia.
 11. KRUHEL WIELKI: Od 11 października Msza św. niedzielna będzie sprawowana tak jak przed wakacjami czyli o godzinie 11.00. a różaniec 10.30.