Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

07.06-13.06.2020

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Prałkowce

 1. Dziś kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
 2. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte będą sprawowane tak jak w każdą niedzielę. Po Mszy świętej o godzinie 10.30 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. W bieżącym roku procesja odbędzie się wokół kościoła. Wszystkich serdecznie zapraszam do udziału w tej uroczystości. Mężczyzn zapraszam do niesienia baldachimu, dziewczynki do sypania kwiatków. 
 3. Za udział w procesji można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Przypominam, że w Uroczystość Bożego Ciała mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy świętej, a sam udział w procesji nie jest wypełnieniem tego obowiązku.
 4. Dziewczynki z klas I do IV szkoły podstawowej zapraszam w środę po Mszy świętej na próbę sypania kwiatów.
 5. Od piątku przez całą oktawę codziennie po Mszy świętej procesja eucharystyczna wokół kościoła, połączona z nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W czasie oktawy Bożego Ciała nie będzie więc nabożeństwa o 17.30.
 6. W najbliższy piątek z racji Oktawy Bożego Ciała nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. W sobotę o godzinie 09.00 odbędzie się zbiórka ministrantów.
 8. W przyszłą niedzielę podczas specjalnej Mszy św. o godzinie 11.45 grupa 15 dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii świętej. Pamiętajmy w modlitwie o tych dzieciach i ich rodzicach.
 9. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę przeznaczone na opłatę rachunków za gaz zużyty na ogrzewanie kościoła. Zebrano 2.911,50 zł, co pokryje 95% poniesionych w tym roku wydatków na ogrzewanie. Ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone są na potrzeby Wyższego Seminarium Duchowne w Przemyślu.

Ogłoszenia duszpasterskie – Kruhele

 1. Dziś kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
 2. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Na Kruhelu Małym oraz Kruhelu Wielkim Msza święta o godzinie 09.00. Po Mszy świętej wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Wszystkich zapraszamy do udziału w tej uroczystości. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, mężczyzn zapraszamy do niesienia baldachimu, dziewczynki do sypania kwiatków. 
 3. Za udział w procesji można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Przypominamy, że w Uroczystość Bożego Ciała mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy świętej, a sam udział w procesji nie jest wypełnieniem tego obowiązku.
 4. Od piątku przez całą oktawę w Prałkowcach codziennie po Mszy świętej o godzinie 18.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła, połączona z nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. 
 5. W sobotę o godzinie 09.00 odbędzie się zbiórka ministrantów.
 6. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.