Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

31.05-06.06.2020

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Prałkowce

 1. Dziś za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź… można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Dziś zakończenie nabożeństw majowych, a jutro rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa które będą sprawowane codziennie o godzinie 17.30.
 3. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze święte będą sprawowane o godzinie 08.00 i o 18.00. Wszystkich, którzy nie muszą pracować, zachęcamy do powstrzymania się od prac niekoniecznych.
 4. W środę wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy męczenników. W środę zapraszamy również na nowennę ku czci Matki Bożej Zbaraskiej.
 5. W czwartek będziemy przeżywać święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlić się będziemy za kapłanów i o dar nowych powołań do życia kapłańskiego.
 6. Najbliższy piątek jest pierwszym piątkiem miesiąca. Od godziny 10.00 odwiedzimy chorych. Jeśli ktoś obawiałby się tych odwiedzin ze względu na epidemię, prosimy o zgłoszenie do ks. proboszcza. Okazja do spowiedzi od godziny 17.00. Zachęcamy do powrotu do praktyki I - szych piątków miesiąca.
 7. W sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca adoracja Najświętszego  Sakramentu od godziny 17.00. Zakończy się nabożeństwem czerwcowym.
 8. W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
 9. Również w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godzinie 08.00 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych
 10. Od dzisiejszej niedzieli nie obowiązują limity osób które mogą uczestniczyć we Mszy św., ale istnieje obowiązek zasłaniania ust i nosa przez wszystkich uczestników liturgii oprócz celebransa. W związku z tym od przyszłej niedzieli (7 czerwca) zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach św. Z dniem dzisiejszym kończymy również internetową transmisję nabożeństw z naszego kościoła. Chorych zachęcamy do korzystania z transmisji radiowych lub telewizyjnych
 11. Dziękujemy wszystkim którzy dostarczyli zużyty sprzęt AGD i RTV. Dochód z tej zbiórki będzie przeznaczony na misje.
 12. Ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone są na opłatę rachunków za gaz zużyty na ogrzewanie kościoła, a w przyszłą niedziele na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu.

 

Ogłoszenia duszpasterskie – Kruhele

 1. Dziś za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź… można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Dziś kończą się nabożeństwa majowe. W czerwcu nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie sprawowane w niedzielę pół godziny przed Mszą świętą, a w tygodniu: Kruhel Mały – środa – godz. 19.00; Kruhel Wielki – czwartek – godz. 19.00.
 3. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze święte będą sprawowane: Kruhel Mały – godz. 19.00; Kruhel Wielki – godz. 19.00. Wszystkich, którzy jutro nie muszą pracować, zachęcamy do powstrzymania się od prac niekoniecznych.
 4. W czwartek będziemy przeżywać święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlić się będziemy za kapłanów i o dar nowych powołań do życia kapłańskiego.
 5. Najbliższy piątek jest pierwszym piątkiem miesiąca. Od godziny 09.00 odwiedzimy chorych. Jeśli ktoś obawiałby się tych odwiedzin ze względu na epidemię, prosimy o zgłoszenie tego faktu. Wieczorem przed Mszą św. o godzinie 19.00 będzie okazja do spowiedzi. Zachęcamy do powrotu do praktyki I-szych piątków.
 6. W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
 7. Od dzisiejszej niedzieli nie obowiązują limity osób które mogą uczestniczyć we Mszy św., ale istnieje obowiązek zasłaniania ust i nosa przez wszystkich uczestników liturgii oprócz celebransa. W związku z tym od przyszłej niedzieli czyli 7 czerwca, zostaje odwołana dyspensa d obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach św.
 8. Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedziele przeznaczone będą na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu.