Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

24.05-30.05.2020

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie- Prałkowce

 1. Dziś w naszej Archidiecezji święcenia diakonatu, a w przyszłą sobotę święcenia prezbiteratu. Natomiast wczoraj w naszym Zgromadzeniu 4 diakonów otrzymało w Krakowie święcenia kapłańskie i jeden kleryk przyjął święcenia diakonatu Pamiętajmy w naszych modlitwach o przyjmujących święcenia.
 2. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która połączona jest z nabożeństwem majowym. Warto zwrócić uwagę, że to już ostatni tydzień maja, więc szczególnie zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie tych, którzy w bieżącym roku jeszcze ani raz w nim nie uczestniczyli.
 3. We wtorek wspomnienie liturgiczne św. Filipa Nereusza. W tym dniu obchodzony jest również Dzień Matki. Pamiętajmy nie tylko o zewnętrznych gestach, ale przede wszystkim o modlitwie w intencji naszych mam, zarówno żyjących jak i zmarłych.
 4. W środę nowenna ku czci Matki Bożej Zbaraskiej połączona z nabożeństwem majowym.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy świętować Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny.
 6. W bieżącym roku rachunki za gaz zużyty na ogrzewanie kościoła wyniosły ponad 3 tyś. zł. Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na ten cel. Wcześniej nie ogłaszaliśmy tej zbiórki ze względu na bardzo ograniczą ilość osób na Mszach świętych.
 7. Przypominamy, że organizowana jest zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na pomoc misjom. Chodzi o sprzęt RTV i AGD, np. pralki, lodówki, odkurzacze, telewizory, komputery, dekodery, komórki, drukarki, monitory, itp. Ten sprzęt można przywozić  już od jutra do  środy włącznie i składać w wyznaczonym miejscu na parkingu przy kościele.

 

Ogłoszenia duszpasterskie- Kruhele

 1. Dziś w naszej Archidiecezji święcenia diakonatu, a w przyszłą sobotę święcenia prezbiteratu. Natomiast wczoraj w naszym Zgromadzeniu 4 diakonów otrzymało święcenia kapłańskie i jeden kleryk przyjął święcenia diakonatu Pamiętajmy w naszych modlitwach o przyjmujących święcenia.
 2. Warto zwrócić uwagę, że to już ostatni tydzień maja, więc szczególnie zachęcamy do udziału w nabożeństwie majowym tych, którzy w bieżącym roku jeszcze ani raz w nim nie uczestniczyli.
 3. We wtorek wspomnienie liturgiczne św. Filipa Nereusza. W tym dniu obchodzony jest również Dzień Matki. Pamiętajmy nie tylko o zewnętrznych gestach, ale przede wszystkim o modlitwie w intencji naszych mam, zarówno żyjących jak i zmarłych.
 4. W przyszłą niedzielę będziemy świętować Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny.