Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

12.04-18.04.2026

Ogłoszenia

1.        Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu  i Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji  Parafian oraz o pokój na świecie. Pamiętajmy  o słowach  Pana Jezusa skierowanych  do św. S. Faustyny: Ile razy usłyszysz, jak zegar bije trzecią godzinę, zanurzaj się cała w miłosierdziu moim, uwielbiając i wysławiając je; wzywaj jego wszechmocy dla świata całego, a szczególnie dla biednych grzeszników, bo w tej chwili zostało ono na oścież otwarte dla wszelkiej duszy …  (Dz.1572).

                                                                                                                                                                                                                                                  

 2.        Dziś spotkanie  i  Msza św., dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.  o godz. 10.30, natomiast  spotkanie dla   kandydatów do bierzmowania (grupa młodsza)  - o godz. 18.00. Następne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania (grupa starsza) odbędzie się w przyszła niedzielę – 19 kwietnia -  o godz. 10.30.

 

3.        W środę, przed  wieczorną Mszą św.,  o godz. 17.00 adoracja  i Nowenna do Matki Bożej Zbaraskiej.

 

4.        23 kwietnia przypada Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Jak wiemy, w tym dniu, na Kruhelu Małym przypada Uroczystość Odpustowa ku czci św. Wojciecha, który jest Patronem tamtejszego kościoła. Suma odpustowa na Kruhelu Małym zostanie odprawiona w  czwartek o godz. 18.00.

5.           Intencje mszalne są wywieszone w gablocie i zamieszczone są na parafialnej stronie internetowej.

 

6.           Drodzy  Parafianie.  Serdecznie pragnę  zaprosić   chętnych do pomocy przy rozbiórce   dekoracji  wielkanocnych.  Gromadzimy się w kościele parafialnym w poniedziałek o godz. 9.30. Liczymy na wsparcie i dziękujemy za pomoc.                       

 

 

            Wszystkim solenizantom całego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i ich świętych Patronów.

                            

Intencje

                                      Niedziela Miłosierdzia Bożego - 12 kwietnia 2026 r.

 

8.00          1)  O Boże błogosławieństwo w  intencji  Wspólnoty Żywego Różańca oraz Róży św. Jana Pawła II  i ich rodziny;

                 2) Za + Kazimierę, Zenona, Józefa, Eugenię i Piotra Gerula

 

10.30        1)  O Boże dary i opiekę Matki Bożej dla Elżbiety i Tomasza  oraz ich dzieci;

                 2)  Za + Władysława Śpiewaka (od uczestników pogrzebu)

 

18.00        1)  Dziękczynna w 2 rocznicę ślubu Urszuli i Adama z prośbą o dalsze łaski oraz opiekę Matki Bożej  Zbaraskiej  dla Maksymiliana i rodziców

 

 

 Poniedziałek   - 13 kwietnia

 

18.00            1) Za + Władysława Śpiewaka (od uczestników pogrzebu);

                     2) Za + Marię Choma (od Agaty i Henryka Borsuk)

                     

Wtorek   - 14 kwietnia

 

18.00        1) Za + Władysława  Śpiewaka  (od uczestników  pogrzebu);

                  2) Za + Marię Jedynak ( od syna Wojciecha z żoną)

 

Środa  - 15 kwietnia    

 

18.00           1)  Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę MB Zbaraskiej;

                     2) Za + Władysława Śpiewaka ( od uczestników pogrzebu);            

                    3)  Za + Marię Jedynak (od syna Wojciecha z żoną)

 

 Czwartek   - 16  kwietnia

 

18.00        1) Za + Władysława Śpiewaka (od  uczestników pogrzebu);         

                 2) Za + Marię Jedynak (od syna Wojciecha z żoną);

                  3) Za  + Jerzego Dziurdzińskiego  w  1 rocznicę  śmierci

 

 

Piątek   -  17 kwietnia

 

18.00           1) Za + Władysława  Śpiewaka  (od uczestników pogrzebu);

                     2) Za + Marię Jedynak (od córki Elżbiety z mężem)

 

 

Sobota    - 18 kwietnia

 

18.00           1) Za + Władysława  Śpiewaka  (od uczestników  pogrzebu);

                    1) Za + Marię Jedynak (od córki Renaty z dziećmi)  

 

 

 

III Niedziela Wielkanocna – 19 kwietnia 2026 r.

                    

8.00          1)  Za + Tadeusza Bratuś

 

10.30        1) Za + Władysława Śpiewaka (od uczestników  pogrzebu)

 

18.00        1) Za+ Marię Jedynak  (od córki Zofii z mężem)