Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

26.04-02.05.2020

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Prałkowce

 1. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna XII Tydzień Biblijny, którego hasłem w tym roku są słowa: Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego (por. J 6,35). Na ten tydzień Archidiecezjalne Dzieło Biblijne proponuje rodzinną modlitwę słowem Bożym opartą na tekstach Ewangelii czytanych podczas liturgii Mszy świętej danego dnia. Modlitwa będzie powadzona codziennie pod kierunkiem moderatora na antenie Radia FARA przez cały tydzień o godz. 20.00. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości. Dzisiejsza niedziela jest również Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego.
 2. W środę święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z powodu pandemii koronawirusa również w ten pierwszy piątek nie odwiedzimy chorych. Okazja do spowiedzi będzie od godz. 17.00.
 4. Również w piątek rozpoczną się nabożeństwa majowe. Będą one sprawowane codziennie o godzinie 17.30.
 5. W sobotę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski przeniesiona z 3 maja ponieważ niedziele Wielkanocy mają pierwszeństwo liturgiczne przed innymi uroczystościami. Msze święte w porządku niedzielnym.
 6. W sobotę w bazylice archikatedralnej w Przemyślu odbędzie się konsekracja biskupia ks. prałata Krzysztofa Chudzio. Osobę i posługę nowego biskupa polecamy modlitewnej pamięci parafian. Zachęcamy do duchowego uczestnictwa w tym ważnym wydarzeniu za pośrednictwem transmisji Radia Fara. Rozpoczęcie o godzinie 10.00.
 7. Z racji I soboty miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godzinie 17.00. Odmówimy część różańca, wysłuchamy rozważania i zakończy się nabożeństwem majowym.
 8. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych tylko dla V róży różańcowej która ma zamówioną intencje mszalną na godz.08.00.
 9. Jak już informowaliśmy w kościele obecnie może przebywać 1 osoba na 15 m². Oznacza to, że w naszym kościele może jednorazowo może przebywać 10 osób plus 2 na chórze. Nie ma zakazu zajmowania miejsca na placu kościelnym. Należy jednak pamiętać aby zachować przepisaną odległość wynoszącą przynajmniej 2 metry od drugiej osoby oraz wszystkie inne środki ostrożności, w szczególnie obowiązek noszenia maseczki.
 10. Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na potrzeby Archidiecezji.

 

Ogłoszenia duszpasterskie – Kruhele

 1. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna XII Tydzień Biblijny, którego hasłem w tym roku są słowa: „Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego” (por. J 6,35). Na ten tydzień Archidiecezjalne Dzieło Biblijne proponuje rodzinną modlitwę słowem Bożym opartą na tekstach Ewangelii czytanych podczas liturgii Mszy świętej danego dnia. Modlitwa będzie powadzona codziennie pod kierunkiem moderatora na antenie Radia FARA przez cały tydzień o godz. 20.00. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości. Dzisiejsza niedziela jest również Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego.
 2. W środę święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z powodu pandemii koronawirusa również w ten pierwszy piątek nie odwiedzimy chorych. W piątek: Kruhel Mały: Msza św i nabożeństwo o godzinie 18.00, wcześniej okazja do spowiedzi. Kruhel Wielki: Msza św i nabożeństwo o godzinie 18.00, wcześniej okazja do spowiedzi.
 4. Nabożeństwa Majowe w każdą niedzielę będą sprawowane pół godziny przed Mszą świętą. Natomiast w tygodniu Msza św. i nabożeństwo majowe: Kruhel Mały – środa – godz.19.00; Kruhel Wielki: - czwartek: - godz.19.00.
 5. W sobotę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski przeniesiona z 3 maja, ponieważ niedziele Wielkanocy mają pierwszeństwo liturgiczne przed innymi uroczystościami. Msze święte w porządku niedzielnym. Tego dnia: Kruhel Mały: Msze święta o godzinie 09.15, wcześniej o 08.45 nabożeństwo majowe. Kruhel Wielki - odpust – Msza św. o godzinie  11.00 a po niej nabożeństwo majowe i Te Deum (Ze względu na epidemię procesji nie wolno urządzać).
 6. W sobotę w bazylice archikatedralnej w Przemyślu odbędzie się konsekracja biskupia ks. prałata Krzysztofa Chudzio. Osobę i posługę nowego biskupa polecamy modlitewnej pamięci parafian. Zachęcamy do duchowego uczestnictwa w tym ważnym wydarzeniu za pośrednictwem transmisji Radia Fara. Rozpoczęcie o godzinie 10.00.
 7. Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na potrzeby Archidiecezji.
 8. Jak już informowaliśmy w kościele obecnie może przebywać 1 osoba na 15 m². Nie ma zakazu zajmowania miejsca na placu kościelnym. Należy jednak pamiętać aby zachować przepisaną odległość wynoszącą przynajmniej 2 metry od drugiej osoby oraz wszystkie inne środki ostrożności, w szczególnie obowiązek noszenia maseczki.