Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

22.03-28.03.2020

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Prałkowce/Kruhele

  1. W środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci.
  2. W czwartek święto Dobrego Łotra, patrona naszej archidiecezji.
  3. Informujemy, że TVP 3 w pasmie ogólnopolskim nadawać będzie „Rekolekcje z dominikaninem Jackiem Salijem". Nauki będą, emitowane o godzinie 20.40 w dniach 25, 26 i 27 marca br. (środa, czwartek, piątek), zaraz po transmisji Mszy Świętej z Jasnej  Góry. Długość poszczególnych odcinków przewidywana jest na 20 minut. Ponieważ w tym roku z wiadomych względów nie ma możliwości zorganizowania rekolekcji wielkopostnych w kościele, serdecznie zachęcamy do skorzystania z tej formy pogłębienia wiary jaką proponuje TVP. Również na naszym parafialnym fejsbuku są udostępniane niektóre transmisje modlitw Kościoła oraz codziennych propozycji formacyjnych dla dzieci o godz. 11:00. W tym trudnym czasie powinniśmy nie tylko wsłuchiwać się w niepokojące informacje o koronawirusie, ale żyć Dobrą Nowiną o Chrystusie.
  4. W zakrystii można nabyć baranki z cukru oraz paschaliki przygotowane przez Caritas naszej Archidiecezji.
  5. Nasz kościół parafialny pozostaje otwarty przez całą niedzielę aż do Mszy wieczornej. Zachęcamy do korzystania z Sakramentu Spowiedzi już teraz, by nie generować niebezpiecznych epidemicznie kolejek w okresie przedświątecznym. Jest taka możliwość codziennie przed Mszą świętą, a nawet gdy nie ma księdza w konfesjonale proszę poinformować o takiej potrzebie w zakrystii lub na plebanii.
  6. Wszystkich zachęcamy do gorliwej modlitwy o ustanie epidemii. Szczególnie prosimy o włączenie się do ogólnopolskiej modlitwy codziennie o godzinie 20.30: odmówienie części różańca, odśpiewanie Suplikacji i Apelu Jasnogórskiego. Naszą modlitwą obejmijmy również wszystkich którzy w tym czasie ofiarnie służą naszemu społeczeństwu.