Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

15.03-21.03.2020

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Prałkowce

 1. W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych informujemy, że odwołujemy na najbliższe 2 tygodnie nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci w czwartki oraz dla młodzieży w soboty. Nie odbędą się również rekolekcje wielkopostne które miały rozpocząć się w przyszłą niedzielę oraz spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej.
 2. Porządek Mszy świętych w niedziele i dni powszednie pozostaje bez zmian. Kapłani będą je sprawować według wcześniej zamówionych intencji. Obowiązuje rozporządzenie władz państwowych aby podczas każdej Mszy Świętej i nabożeństw wewnątrz kościoła przebywało maksymalnie 50 osób.
 3. W związku z tym zachęcamy do skorzystania z dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Ksiądz Arcybiskup udzielił takiej dyspensy do dnia 29 marca br. włącznie następującym wiernym:
 • osobom w podeszłym wieku,
 • osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),
 • dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę,
 • osobom, które czują obawę przed zarażeniem.

4. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. za pośrednictwem transmisji radiowych lub telewizyjnych. Zapraszamy w niedzielę do prywatnego nawiedzenia kościoła i osobistej modlitwy. W ciągu najbliższych trzech niedziel kościół parafialny będzie otwarty przez cały dzień do wieczornej Mszy św. włącznie.

5. Wszystkich którzy skorzystają z uczestnictwa we Mszy św. za pośrednictwem mediów, a pragnęliby przyjąć Komunię świętą zapraszamy w niedzielę o godzinie 15.00 na Koronkę ku czci Bożego Miłosierdzia po której nastąpi obrzęd Komunii świętej.

6. Ponieważ w dni powszednie w naszych warunkach limit 50 osób nigdy nie jest przekroczony, zapraszamy do normalnego uczestnictwa w Mszach św. i innych nabożeństwach. W dni powszednie 30 minut przed Mszą świętą będzie okazja do skorzystania z sakramentu pokuty.

7. Zgodnie z zachętą Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski gorąco zachęcamy wszystkich do codziennej modlitwy różańcowej w rodzinach w jedności z całym Kościołem w Polsce o godzinie 20.30 którą kończymy odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

8. Uczyńmy wszystko co możemy aby to trudne doświadczenie które przeżywamy nie osłabiło naszej wiary, ale jeszcze bardziej nas utwierdziło w zaufaniu do Bożej Opatrzności. Wiadomości o aktualnej sytuacji w Polsce czerpmy tylko ze sprawdzonych i wiarygodnych źródeł, nie poddawajmy się niepotrzebnym emocjom. Zachowajmy też dokładnie zalecenia władz sanitarnych.

9. W zakrystii można nabyć przygotowane przez Caritas naszej Archidiecezji baranki z cukru oraz paschaliki. Caritas prosi aby za baranki złożyć ofiarę 6 złotych, a za paschalik 8 zł.

 

Ogłoszenia duszpasterskie – Kruhele

 1. W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych informujemy, że porządek Mszy świętych w niedziele i dni powszednie pozostaje bez zmian. Kapłani będą je sprawować według wcześniej zamówionych intencji. Obowiązuje rozporządzenie władz państwowych aby podczas każdej Mszy Świętej i nabożeństw wewnątrz kościoła przebywało maksymalnie 50 osób. W naszych warunkach ten limit nie jest zwykle przekraczany.
 2. Informujemy, że Ksiądz Arcybiskup udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej do dnia 29 marca br. włącznie następującym wiernym:
 • osobom w podeszłym wieku,
 • osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),
 • dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę,
 • osobom, które czują obawę przed zarażeniem.

3. Tych którzy zechcą skorzystać z tej dyspensy zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. za pośrednictwem transmisji radiowych lub telewizyjnych. Zapraszamy w niedzielę do prywatnego nawiedzenia kościoła i osobistej modlitwy. W ciągu najbliższych trzech niedziel kościół parafialny w Prałkowcach będzie otwarty przez cały do wieczornej Mszy św. włącznie.

4. W kościele parafialnym w dni powszednie 30 minut przed Mszą świętą będzie okazja do skorzystania z sakramentu pokuty.

5. Zgodnie z zachętą Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski gorąco zachęcamy wszystkich do codziennej modlitwy różańcowej w rodzinach w jedności z całym Kościołem w Polsce o godzinie 20.30 którą kończymy odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

6. Uczyńmy wszystko co możemy aby to trudne doświadczenie które przeżywamy nie osłabiło naszej wiary, ale jeszcze bardziej nas utwierdziło w zaufaniu do Bożej Opatrzności. Wiadomości o aktualnej sytuacji w Polsce czerpmy tylko ze sprawdzonych i wiarygodnych źródeł, nie poddawajmy się niepotrzebnym emocjom. Zachowajmy też dokładnie zalecenia władz sanitarnych.

7. W zakrystii można nabyć przygotowane przez Caritas naszej Archidiecezji baranki z cukru oraz paschaliki. Caritas prosi aby za baranki złożyć ofiarę 6 złotych, a za paschalik 8 zł.