Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

08.10-14.10.2023

Ogłoszenia

1.  Trwa miesiąc nabożeństw różańcowych, które codziennie w kościele parafialnym są odprawiane o godz. 17.30. Natomiast tak na Kruhelu Małym jak i na Kruhelu Wielkim w niedzielę nabożeństwo różańcowe jest odprawiane pół godziny przed Mszą św. W tygodniu zaś Msza św. i nabożeństwo Różańcowe jest odprawiane:    K. M. - środa – godz. 17.00; K. W. - czwartek – godz. 17.00. 
Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie dzieci, młodzież i dorosłych. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć  w kościele zachęcamy do odmawiania różańca z całą rodziną w domu.

2.  W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XXIII Dzień Papieski. Ofiary złożone po Mszach św. do puszek  będą przeznaczone  na wsparcie stypendiów dla młodzieży Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

3.Dziś zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania na Mszę. św. o godz.18.00, a następnie odbędzie się spotkanie. Serdeczanie zapraszamy.

4.  Wspomnienia liturgiczne przypadające w tygodniu:

- śr.   - św. Jana XXIII, papieża;

- czw.    - bł. Jana Beyzyma, kapłana;

- pt.- bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana;

- sob.   - św. Marii Małgorzaty Alacoque, dziewicy. W tym dniu przypada dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy o modlitwie za wszystkich nauczycieli, pracowników szkół.

- ndz. - św. Teresy od Jezusa, dziewicy.

5. Zachęcamy do nabywania  prasy katolickiej  /szczególnie polecamy tygodnik Niedziela/.

Pod chórem znajduje się skrzynka do której można wrzucać ofiary na kwiaty. Będą one przeznaczone na wystrój naszego kościoła. Serdecznie zachęcamy do takiej formy wsparcia. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

   Wszystkim obchodzącym imieniny w tym tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i ich świętych Patronów.

Drodzy Parafianie!  Pragniemy jako duszpasterze  dokonać sprostowania oraz przeprosić rodzinę, a nade wszystko młodego parafianina za niefortunną sytuację, która miała miejsce w naszej wspólnocie. Swego czasu dotarły do nas złe i nieprawdziwe informacje jakoby ów młody człowiek nie był u I Komunii św., a mimo to ją przyjmuje. Jako nowi duszpasterze nie znaliśmy sytuacji  i przez to młody człowiek został naznaczony złym słowem i pomówieniami.  Bardzo źle się z tym czuł zarówno on jak i jego rodzina. Wszystko zostało wyjaśnione. Nasz młody parafianin był u I Komunii św. i może bez przeszkód prowadzić życie sakramentalne. Serdecznie przepraszamy rodzinę i młodego człowieka. Prosimy również na przyszłość o odpowiedzialne zachowanie  i dokładną weryfikację otrzymywanych informacji. Obyśmy wszyscy się czuli w naszej wspólnocie potrzebni i razem, bez wyjątku,  zabiegali o dobro duszy i wspólnoty parafialnej. Życzymy wszystkim spokoju i pogody ducha. Szczęść Boże.

                                                       

Intencje

 Niedziela 08.10 

8.00    1.   W intencji męskiej Róży Różańcowej  św. Józefa  ich rodzin o Boże błogosławieństwo;

10.30    1.  Dziękczynno-błagalna  w 25 r. ślubu Elżbiety i Piotra o Boże błogosławieństwo, opiekę MB  oraz opiekę dla całej rodziny;

18.00  1.  + Artura  Olszańskiego /od Józefa Popek z rodziną/;

           2.  + Waldemara Rokitę  /8 greg/.

Poniedziałek, 09.10

18.00  1.  + Stanisława Pudlika  /od rodz. Wach/;

             2.   + Waldemara Rokitę  /greg 9/.

 

Wtorek, 10.10

18.00  1.  + Waldemara  Rokitę /greg 10/;

            2.   + Przemysława

           

Środa, 11.10

18.00   1.  + Waldemara Rokitę /greg 11/;

             2.  W 70 r. urodzin Tadeusza o Boże błogosławieństwo i opiekę NMP;

 

Czwartek, 12.10

18.00  1.   + Waldemara Rokitę  /greg  12/;

           

Piątek,  13.10 

18. 00  1. + Waldemara Rokitę /13 greg/;

            2.  + Edwarda Małek w 3 r. śm.

Sobota, 14. 10 

18.00  1.    + Waldemara Rokitę/ 14 greg/;

           2.  + Edwarda Rodzeń w 29 r. śm. oraz za śp. Olgę, Stanisława i Ryszarda.

          

Niedziela  15.10 

8.00    1.  +  Zofię Leńczyk w 1 r. śm;

10.30    1.  + Zbigniewa Makar;

18.00  1.  + Waldemara Rokitę / 15 greg/.