Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

09.07-15.07.2023

Ogłoszenia

1. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej gościmy ks. Piotra Wojnarowskiego /salezjanina/ naszego parafianina – pracującego na misjach w Afryce, także witamy przedstawicielkę parafii wspólnoty salezjańskiej Panią Barbarę. Ks. Piotr w kilku słowach opowie o pracy na misjach, trudach, zmaganiach, wyzwaniach, a także da świadectwo wiary o ojcostwie duchowym. Po Mszy św. będzie można nabyć pozycję książkową „Przywrócona”, jak również, można złożyć ofiarę na misje do puszek. Serdecznie witamy i życzymy obfitości darów z okazji jubileuszu 25 lat kapłaństwa.

2. Do soboty trwa 43 Przemyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Hasło: „Z Maryją w Kościele”. Starajmy się w sposób duchowy pielgrzymować razem z uczestnikami, wspierając ich naszymi modlitwami, a także słuchając relacji nadawanej przez radio Fara.

3. W  środę po Mszy św. zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Zbaraskiej oraz adorację Najświętszego Sakramentu – w czasie wakacyjnym  adoracja w środę  do godz. 19.00.

4. Informujemy, że ks. Leszek Kut zostaje przeniesiony z naszej parafii na inną placówkę - już teraz wyrażamy mu wdzięczność za posługę w parafii i wspólnocie zakonnej. Pożegnanie nastąpi w innym czasie, w połowie sierpnia. Do nas przybędzie dwóch kapłanów: ks. Krzysztof Kuźnik oraz ks. Stanisław Matyaszek.

5. W związku z beatyfikacją rodziny Ulmów planowana jest pielgrzymka do Markowej  na uroczystość 10 IX. Zapisy w zakrystii do 15 sierpnia. Zapraszamy.

6. Wspomnienia liturgiczne przypadające w tygodniu:

- wt. – św. Benedykta, opata, patrona Europy.

- śr. – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.

- czw. – świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

- sob. – św. Bonawentury, biskupa.

- ndz. – NMP z Góry Karmel.

7. W związek małżeński zamierzają wstąpić: Mateusz Zagulak  z Marią Świstak z paf- tutejszej – zapowiedź II - kto wiedziałby o przeszkodach proszony jest powiadomić o tym kancelarię parafialną.

8. Intencje wywieszone w gablocie i na stronie internetowej. 

9. Trwają wakacje, pamiętajmy o spotkaniu z Bogiem – modlitwa, udział we Mszy św. niedzielnej. Zwróćmy uwagę na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

Wszystkim solenizantom całego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki M.B Zbaraskiej i ich patronów.