Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

01.03-07.03.2020

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Prałkowce

 1. We wtorek po Mszy nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła z racji pierwszego wtorku miesiąca.
 2. W środę zapraszamy na nowennę ku czci Matki Bożej Zbaraskiej.
 3. Najbliższy piątek jest pierwszym piątkiem miesiąca. Od godziny 10.00 odwiedzimy chorych. Wieczorem od 16.00 będzie okazja do spowiedzi.
 4. W sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec z medytacją rozpocznie się o godzinie 16.00.
 5. Przypominamy, że w czwartki o godzinie 16.30 sprawowane jest nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci. W piątek Droga Krzyżowa dla dorosłych o godzinie 17.00, a po niej będzie sprawowana Msza święta. Natomiast dla młodzieży Droga Krzyżowa będzie w najbliższą sobotę będzie wyjątkowo po Mszy świętej około godziny 17.30. Za odprawienie Drogi Krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 6. Nabożeństwo Gorzkich Żali jest sprawowane w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 16.00. Ofiary zbierana podczas tego nabożeństwa przeznaczone są na kwiaty i urządzenie ciemnicy i Bożego Grobu.
 7. W najbliższą sobotę 7 marca o godzinie 09.30 w sali na plebani odbędzie się spotkanie uczniów klasy VI przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
 8. Ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone są na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu, a w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc misjom.
 9. Już dziś informujemy, że rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w IV Niedzielę Wielkiego Postu czyli 22 marca.
 10. Ukazał się nowy numer dwumiesięcznika Któż jak Bóg! Zachęcamy do nabycia u ministrantów na placu kościelnym (lub w zakrystii).
 11. W związku z zaplanowaną na 07 czerwca uroczystością beatyfikacji sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego z naszego dekanatu organizowany jest wyjazd do Warszawy. Chętnych prosimy aby jeszcze dziś zapisali się w zakrystii.
 12. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się Krzysztof Paweł Śpiewak z parafii tutejszej oraz Joanna Aleksandra Żywiec z parafii pw. Nawiedzenia NMP w Krośnie, zapowiedź I.
 13. Na wrzesień 2021 roku planowane jest otwarcie niepublicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej w Prałkowcach, której organem prowadzącym będzie Zgromadzenie św. Michała Archanioła. Już teraz zapraszamy do składania swoich CV i listów motywacyjnych osoby zainteresowane ewentualnym podjęciem pracy na stanowiskach pedagogicznych i niepedagogicznych w mającej powstać placówce oświatowej. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej parafii, facebooku parafialnym lub osobiście u ks. Kazimierza.

 

Ogłoszenia duszpasterskie – Kruhele

 1. Przypominamy, że we wszystkie piątki Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane jest: Kruhel Mały: godz. 17.00; Kruhel Wielki: godz. 18.30. Po Drodze Krzyżowej będzie sprawowana Msza św. Za odprawienie Drogi Krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Z okazji przypadającego w tym tygodniu pierwszego piątku miesiąca przed Drogą Krzyżową będzie okazja do spowiedzi.
 2. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę przed Mszą św: Kruhel Mały: godz. 08.45; Kruhel Wielki: godz. 10.30.
 3. Ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone są na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu, a w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc misjom.
 4. Już dziś informujemy, że rekolekcje wielkopostne w nasze parafii rozpoczną się w IV Niedzielę Wielkiego Postu czyli 22 marca.
 5. W związku z zaplanowaną na 07 czerwca uroczystością beatyfikacji sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego z naszego dekanatu organizowany jest wyjazd do Warszawy. Chętnych prosimy aby jeszcze dzisiaj zapisali się w zakrystii.
 6. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się Krzysztof Paweł Śpiewak z parafii tutejszej oraz Joanna Aleksandra Żywiec z parafii pw. Nawiedzenia NMP w Krośnie – zapowiedź I.
 7. Na wrzesień 2021 roku planowane jest otwarcie niepublicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej w Prałkowcach, której organem prowadzącym będzie Zgromadzenie św. Michała Archanioła. Już teraz zapraszamy do składania swoich CV i listów motywacyjnych zainteresowanych ewentualnym podjęciem pracy na stanowiskach pedagogicznych i niepedagogicznych w mającej powstać placówce o światowej. Więcej informacji na stronie internetowej parafii facebooku parafialnym lub osobiście u ks. Kazimierza.