Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

26.02-04.03.2023

Ogłoszenia

1. Przeżywamy Okres Wielkiego Postu, który ma nas przygotować do należytego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Zachęcamy i zapraszamy do udziału w Nabożeństwie Gorzkich Żali, które jest odprawiane w niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00. Ofiary składane na tacę podczas Nabożeństwa Gorzkich Żali są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

2. Zachęcamy  także do licznego udziału w Drodze Krzyżowej, która będzie odprawiana  w piątki Wielkiego Postu po Mszy św. o godz.17.00 (czyli około godz.17.30).

3. W środę Dzień Żołnierzy Wyklętych pamiętajmy w modlitwie.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek  i I sobota miesiąca. W I czwartek pamiętajmy w modlitwie o liczne nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. Módlmy się za ministrantów, scholę, i ich opiekunów. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz.17.00.

6. W I piątek do chorych udamy się od godz. 9.30.  Spowiedź, Msza św., Droga Krzyżowa:  K. M.: godz. 16.30,  K. W.: godz. 18.00. Prałkowce: spowiedź od godz. 16.00, Msza św. o godz. 17.00, następnie Droga Krzyżowa – godz. 17.30.

7. I sobota miesiąca – nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP - adoracja, różaniec- rozpoczęcie o godz. 16.00. W tym dniu Święto św. Kazimierza Królewicza.

8. Przyszła niedziela “Ad Gentes” to dzień  modlitwy, postu i solidarności z Misjonarzami.  Po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na Fundusz Misyjny. Taca przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne.

9. W całej Polsce  rozpoczyna się kolejna edycja wielkiej akcji Caritas znanej pod nazwą Jałmużna Wielkopostna. Na stoliku pod chórem znajdują się skarbonki Caritas. Zachęcam do zabrania ich ze sobą do domu, aby przez kolejne dni wrzucać do niej drobne oszczędności, które uzyskujemy z odmawiania sobie różnych przyjemnych rzeczy. Następnie skarbonki te przekażecie w kościele w Święto Miłosierdzia Bożego. Zebrane ofiary zostaną przekazane do Caritas jako nasza pomoc dla seniorów i ludzi chorych. Włączenie się w tę akcję jest spełnieniem dobrego uczynku wobec. Przypominam, że za spełnianie uczynków miłosierdzia co do duszy i co do ciała  można zyskać odpust zupełny.
10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych.

11. Zachęcamy  do nabywania czasopism: „Któż jak Bóg”,  „Niedziela”.

12. Intencje wywieszone w gablocie i na stronie internetowej. 

13. W minionym tygodniu do wieczności odszedł św. Artur Olszański – w modlitwie polecajmy go Miłosierdziu Bożemu oraz naszych bliskich – Wieczny odpoczynek..

Wszystkim solenizantom całego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i ich świętych Patronów