Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

27.11-03.12.2022

Ogłoszenia

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Nowy Okres Liturgiczny – Adwent i nowy Rok Duszpasterski 2022/2023, który będzie nas skupiał wokół hasła; „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Apelujemy, aby godnie przeżywać ten czas przygotowania do Świat Bożego Narodzenia, poprzez udział we Mszach św. Roratnich. Będziemy je celebrować we wszystkie dni adwentu o godz. 17.00, z wyjątkiem niedziel i uroczystości. Zachęcamy do przychodzenia na Mszę św. Roratnią z lampionami. Dzieci zapraszamy, aby na Mszę Roratnią w poniedziałek, środę i piątek przynosiły karteczki z imieniem i nazwiskiem. Po Mszy św., będzie losowanie figurki Matki Bożej, która będzie wędrować do domów. Przy tej figurce dzieci wraz z rodziną będą modlić się o dobre przeżycie Adwentu i przygotowanie się do Świąt Bożgo Narodzenia. W kolejny dzień wyznaczony figurkę Matki Bżej przynosimy do kościoła i ponownie będzie losowanie, tak przez cały czas adwentu.

2. Zapraszamy na modlitwę za zmarłych polecanych w wypominkach 29 listopada, o godz. 16.30. Najpierw będą Nieszpory za zmarłych, a po nich Msza św. Kto będzie chciał niech przyniesie ze sobą znicz, który postawimy przy ołtarzu, a po Mszy św. zapalimy i w procesji wspólnie zaniesiemy na groby naszych bliskich.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek pamiętamy w modlitwie za kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne, modlimy się za służbę ołtarza: ministrantów, scholę i ich opiekunów. W I piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. Msza św. w Kruhelu Małym o godz. 17.00, w Kruhelu Wielkim o godz. 18.00. W I sobotę czcimy Niepokalane Serce Maryi. Adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec, nowenna, rozpoczęcie o godz.16.00.

4. Od 29 listopada rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

5. Od adwentu wprowadzamy Adorację Najświętszego Sakramentu. Będzie ona miała miejsce w każdy czwartek po Mszy św., około godziny.

6. Również od adwentu chcemy rozpocząć spotkania z młodzieżą naszej parafii, począwszy od kl. VII po szkołę średnią. Serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne 2 grudnia 2022 po Mszy św. wieczornej.

7.W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych.

8. Na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii wraz z rodzicami. Zostaną poświęcone medaliki. Po Mszy św. będzie spotkanie.

9. Katechezy przedmałżeńskie w miesiącu grudniu będą głoszone w parafii M B Królowej Polski w Przemyślu, w poniedziałek, środę i piątek, o godz. 19.00, przy plebanii. Pierwsze spotkanie 2 grudnia.

10. Zachęcamy do nabywania kalendarzy na nowy rok, opłatków, świec Caritas - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, Lampionów na roraty. Ofiary przeznaczone dla najuboższych.

11. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać dzień solidarności z Kościołem na Wschodzie, po Mszach św. będzie zbiórka do puszek. Natomiast taca będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu.

12. Intencje mszalne wywieszone w gablocie i na stronie internetowej.

13. Wspomnienia liturgiczne przypadające w tygodniu:

- śr. - św. Andrzeja, Apostoła.

- sob. - św. Franciszka Ksawerego, kapłana.

Wszystkim obchodzącym imieniny w tym tygodniu życzymy Bożego Błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i ich świętych Patronów.