Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

20.11-26.11.2022

Ogłoszenia

1. Dzisiaj, w ostatnią Niedzielę Roku Liturgicznego po Mszy św. o godz 10.30 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i zostanie odmówiony akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Za publiczne odmówienie tego aktu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Również dziś o godz. 10.30 Msza św. dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie.

2. Już dziś pragniemy poinformować, że w związku z miesiącem modlitw za zmarłych polecanych w wypominkach 29 listopada o godz. 16.30 odprawimy uroczyste Nieszpory za zmarłych, a po nich będzie Msza św. Zachęcamy, by przynieść ze sobą znicze, które ustawimy przy ołtarzu, a po Mszy św. zapalimy i w procesji zaniesiemy na groby naszych bliskich. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Przyszła niedziela rozpocznie Nowy Okres Liturgiczny – Adwent i nowy Rok Duszpasterski 2022/2023, który będzie nas skupiał wokół hasła: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Apelujemy, aby godnie przeżywać ten czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, poprze liczny udział we Mszach św. Roratnich. Roraty będą odprawiane we wszystkie dni adwentu o godz. 17.00, z wyjątkiem niedziel i uroczystości. Zachęcamy do przychodzenia na Mszę św. Roratnią z lampionami.

4. Wspólnota Posłani w Duchu Świętym wraz z Ojcami Franciszkanami w Przemyślu zapraszają na Wieczór Uwielbienia /Uwierz! Świętość jest dla Ciebie/ w dniu 26.11.2022 godz. 18.30.

5. W związku z rozpoczynającym się czasem zachęcamy od tego tygodnia do nabywania kalendarzy na nowy rok, opłatków, świec Caritas - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Ofiary przeznaczone dla najuboższych.

6. W tym tygodniu wsp, i święta;

- poniedziałek: Wsp. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny,

- we wtorek: Wsp. Św. Cecylii, dziękujemy Pani organistce Sylwii, scholi, Panu Tomkowi, również pamiętamy o siostrze Marii, wszystkim dziękujemy za śpiew i pomoc w pięknym przeżywaniu liturgii i wielbienia Boga. Życzymy wielu łask i opieki Patronki.

- w czwartek: Wsp. św. Męczenników Andrzeja Dung -Lang i Towarzyszy.

7. Od adwentu chcemy wprowadzić adoracje Najświętszego Sakramentu. Będzie ona miała miejsce w każdy czwartek po Mszy św., około godziny.

8. Również od adwentu chcemy rozpocząć spotkania z młodzieżą naszej parafii, począwszy od kl. VII po szkołę średnią. Serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne 2 grudnia 2022 po Mszy św. wieczornej.

9. Zapraszamy zelatorów wspólnoty różańcowej na spotkanie 25 listopada po Mszy św.

10. Intencje wywieszone w gablocie i na stronie internetowej.

Wszystkim obchodzącym imieniny w tym tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i ich świętych Patronów.