Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

13.11-19.11.2022

Ogłoszenia

1. Różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach będzie odmawiany przez cały listopad w niedzielę oraz w tygodniu pół godziny przed Mszą św.: Parafia – godz. 16.30, K. M. - środa, godz. 16.30; K. W. - czwartek, godz. 16.30. Po różańcu będzie Msza św.

2. Dzisiaj obchodzimy XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: UKRAINA - ULECZYĆ TĘSKONOTĘ. Chcemy okazać wsparcie tym, którzy tęsknią za pokojem i za powrotem do domu. Po Mszach św. będzie zbiórka ofiar do puszek na Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

3. W następną niedzielę przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po głównej Mszy św. o godz. 10.30 będzie Wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusa. Za publiczne odmówienie tego aktu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. W przyszłą niedzielę, 20 listopada na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z kl. VII i VIII. Po Mszy św. będzie spotkanie formacyjne.

5. Wspomnienia liturgiczne w tygodniu:

- wt. - św. Alberta Wielkiego, biskupa.

- śr. - św, Małgorzaty Szkockie i św. Gertrudy, dziewicy.

- czw. - św. Elżbiety Węgierskiej.

- pt. - bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

6. Za tydzień składka na pomoc dla księży emerytów oraz Dom Księży Emerytów - EMAUS

7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej - Niedziela, Któż jak Bóg. Można również nabywać kalendarza na nowy rok 2023, są dostępne w zakrystii.

8. Intencje mszalne wywieszone są w gablocie przed kościołem.