Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

06.11-12.11.2022

Ogłoszenia

1. Różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach będzie odmawiany przez cały listopad w niedzielę oraz w tygodniu pół godziny przed Mszą św.: Parafia – godz. 16.30, K. M. - środa, godz. 16.30; K. W. - czwartek, godz. 16.30. Po różańcu będzie Msza św.

2. W piątek 11 XI, Narodowe Święto Niepodległości. W duchu wdzięczności za odzyskaną niepodległość będziemy modlić się za Ojczyznę, a także za tych, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny. Różaniec o godz. 16.30, następnie Msza św. z racji obchodzonego święta. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: UKRAINA - ULECZYĆ TĘSKONOTĘ. Chcemy okazać wsparcie tym, którzy tęsknią za pokojem i za powrotem do domu. Po Mszach św. będzie zbiórka ofiar do puszek na Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

4. Wspomnienia liturgiczne przypadające w tygodniu:

  • śr. - Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,

  • czw. - św. Leona Wielkiego, papieża,

  • pt. - św. Marcina z Tours, biskupa,

  • sob. - św. Jozafata, biskupa i męczennika.

5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Niedziela, Któż jak Bóg, również można nabywać kalendarze na nowy rok 2023, które są dostępne w zakrystii.

6. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.