Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

30.10-05.11.2022

Ogłoszenia

1. We wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w kościele parafialnym o godz. 8.00, 10.30 i 13.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Po Mszy św. o godz. 13.00 udamy się procesyjnie na cmentarz. Natomiast na Kruhelu M. w Uroczystość Wszystkich Świętych Msza św. zostanie odprawiona o godz. 9.15., a na Kruhelu Wielkim o godz. 10.00. Przypominamy, że Uroczystość Wszystkich Świętych jest świętem nakazanym.

2. W środę, 2 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych /Dzień Zaduszny/. Msze święte w kościele parafialnym o godz. 8.00 i 17.00. Natomiast Msza św. połączona z różańcem za zmarłych poleconych w wypominkach zostanie odprawiona na: Kruhelu Małym i Kruhelu Wielkim o godz. 17.00. W Uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny wierni mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkich, przystąpienie do spowiedzi, Komunia święta, pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga Ojca oraz jakiejkolwiek modlitwy za zmarłych, a także w intencjach Ojca Świętego. Także przez cały listopad można zyskać odpust cząstkowy za zmarłych nawiedzając pobożnie cmentarz, gdzie należy odmówić zalecane modlitwy. Odpust ten zyskujemy jeden raz w ciągu dnia.

3. Różaniec za zmarłych poleconych w wypominkach przez cały listopad będzie odmawiany w niedzielę pół godziny przed Mszą św. wieczorną, natomiast w tygodniu różaniec a następnie Msza św. zostaną odprawione: Parafia -16.30, Kruhel Mały - środa, godz. 17.00; Kruhel Wielki - czwartek, godz. 17.00. W zakrystii można składać wypominki za zmarłych.

4. Od 2 listopada w okresie zimowym Msze św. w naszym kościele parafialnym w niedzielę i dni powszednie po południu będą odprawiane o godz. 17.00.

5.W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek pamiętamy w modlitwie za kapłanów i o liczne powołania kapłańskie i zakonne. Pamiętajmy także w modlitwie o ministrantach, naszej scholi i ich opiekunach. W I piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. W Kruhelu Małym różaniec za zmarłych o godz. 16.30, następnie Msza św., w Kruhelu Wielkim różaniec o godz. 17.30, następnie Msza św. W I sobotę miesiąca, 5 października, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi połączone będzie z różańcem za zmarłych. Rozpocznie się o godz. 16.00.

6. W przyszła niedzielę na Mszę św. i spotkanie o godz.10.30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św., wraz z rodzicami.

7. W przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych.

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Niedziela, Któż jak Bóg, również można nabywać kalendarza na nowy rok 2023, są dostępne w zakrystii.

9. W piątek przypada wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

10. Intencje mszalne wywieszone są w gablocie przed kościołem.