Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

23.10-29.10.2022

Ogłoszenia

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny przeżywany pod hasłem: „Będziecie moimi światkami”. Przez cały ten tydzień będziemy modlić się podczas Mszy św. i Nabożeństwa Różańcowego za Misje na wszystkich kontynentach świata, za misjonarzy, a także o nowe, liczne i święte powołania misyjne.

2. Zachęcamy i zapraszamy do licznego udziału w Nabożeństwie Różańcowym, które do następnego poniedziałku będzie odprawiane codziennie o godz. 17.30, tak w kościele parafialnym jak i na Kruhelu M. - w środę i Kruhelu W. - w czwartek, również zachęcamy do odmawiania różańca w domu z całą rodziną.

3. Przypominamy o zmianie czasu z letniego na zimowy z soboty (29.10) na niedzielę (30.10). Zmiana godziny Mszy św., nastąpi od 2 listopada. W dni powszednie i niedziele po południu Msze św. będą odprawiane o godz. 17.00. Nabożeństwo różańcowe będzie odprawiane o godz. 16.30.

4. Już dziś informujemy, że Msze św. w dniu Wszystkich Świętych, 1 listopada, będą odprawione o godz. 8.00, 10.30, oraz o godz. 13.00 – po niej wyruszy procesja na cmentarz. W tym dniu nie ma Mszy św. wieczornej.

5. Zbliża się miesiąc listopad poświęcony szczególnej pamięci naszym zmarłym. Można składać wypominki za zmarłych w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Za zmarłych poleconych w wypominkach będziemy modlić się przez cały miesiąc listopad na różańcu.

6. Wspomnienia liturgiczne przypadające w tygodniu:

- pon. - bł. Jana Wojciecha Balickiego, kapłana, patrona naszej archidiecezji.

- pt. - świętych Szymona i Judy Tadeusza, apostołów.

7. Intencje mszalne wywieszone są w gablocie przed kościołem

8. Wszystkim obchodzącym imieniny w tym tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i ich świętych Patronów.