Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

02.02-08.02.2020

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Prałkowce

 1. We wtorek zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła z racji pierwszego wtorku miesiąca.
 2. W środę zapraszamy na nowennę ku czci Matki Bożej Zbaraskiej. W tym dniu przypada również liturgiczne wspomnienie św. Agaty dziewicy i męczennicy, dlatego po Mszy św odbędzie się poświęcenie chleba, wody i soli.
 3. Najbliższy piątek będzie I piątkiem miesiąca. Od godziny 10.00 odwiedzimy chorych. Okazja do spowiedzi będzie od godziny 16.00.
 4. Z okazji przypadającego 11 lutego Światowego Dnia Chorego, zapraszamy wszystkich chorych i osoby w podeszłym wieku w najbliższą sobotę 8 lutego o godzinie 11.00 na Mszę świętą i specjalne nabożeństwo. Pół godziny przed Mszą świętą będzie okazja do spowiedzi. Podczas Mszy św. chętni będą mogli przyjąć sakrament chorych.
  Proszę aby opiekujący się chorymi pomogli im przybyć do kościoła. Być może ktoś z sąsiedztwa też potrzebuje takiej pomocy.
 5. Uczniów klas VI prosimy aby już od dziś zapisywali się w zakrystii na katechezę przygotowującą do sakramentu bierzmowania. Termin pierwszego spotkania zostanie podany po skompletowaniu grupy.
 6. Spotkanie dla młodzieży kl. VII i VIII przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, odbędzie się w najbliższą sobotę 08 lutego w domu zakonnym Sióstr Służebniczek. Rozpoczęcie o godzinie 09.30, zakończenie około 15.30. Prosimy aby młodzież zapisywała się w zakrystii.
 7. Przypominamy, że ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone są na potrzeby Archidiecezji, a ofiary złożone do puszek na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.
 8. Parafia Archikatedralna w Przemyślu informuje, że od 3 lutego czyli od jutra przez okres trzech tygodni będą prowadzone katechezy przedmałżeńskie w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 19.00.
 9. W czwartek 30 stycznia zmarł w Warszawie w wieku 85 lat ks. Tadeusz Ruszkowski który w latach 1984-1988 pełnił obowiązki proboszcza naszej parafii. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 4 lutego w Warszawie. Polećmy go Bożemu miłosierdziu.  

 

Ogłoszenia duszpasterskie – Kruhele

 1. Najbliższy piątek będzie I piątkiem miesiąca. W tym dniu Msze święte będą sprawowane na Kruhelu Małym o godzinie 17.00, natomiast na Kruhelu Wielkim o godzinie 18.30. Od godziny 09.00 odwiedzimy chorych. Okazja do spowiedzi będzie przed Mszą świętą.
 2. Z okazji przypadającego 11 lutego Światowego Dnia Chorego, zapraszamy wszystkich chorych i osoby w podeszłym wieku do kościoła parafialnego w Prałkowcach w najbliższą sobotę 8 lutego o godzinie 11.00 na Mszę świętą i specjalne nabożeństwo. Pół godziny przed Mszą świętą będzie okazja do spowiedzi. Podczas Mszy św. chętni będą mogli przyjąć sakrament chorych. Proszę aby opiekujący się chorymi pomogli im przybyć do kościoła. Być może ktoś z sąsiedztwa też potrzebuje takiej pomocy.
 3. Uczniów klas VI prosimy aby już od dziś zapisywali się w zakrystii na katechezę przygotowującą do sakramentu bierzmowania. Termin pierwszego spotkania zostanie podany po skompletowaniu grupy.
  Przypominamy, że zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski, dzieci i młodzież, do przyjęcia sakramentów świętych: pierwszej spowiedzi i Komunii świętej oraz bierzmowania, przygotowują się i przyjmują te sakramenty w parafii zamieszkania a nie zameldowania, niezależnie od parafii na terenie której znajduje się szkoła w której uczęszczają na lekcje religii.
 4. Spotkanie dla młodzieży kl. VII i VIII przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, odbędzie się w najbliższą sobotę 08 lutego w domu zakonnym Sióstr Służebniczek. Rozpoczęcie o godzinie 09.30, zakończenie około 15.30.
 5. Przypominamy, że ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone są na potrzeby Archidiecezji, a ofiary złożone do puszek na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.
 6. Parafia Archikatedralna w Przemyślu informuje, że od 3 lutego czyli od jutra przez okres trzech tygodni będą prowadzone katechezy przedmałżeńskie w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 19.00.
 7. W czwartek 30 stycznia zmarł w Warszawie w wieku 85 lat ks. Tadeusz Ruszkowski który w latach 1984-1988 pełnił obowiązki proboszcza naszej parafii. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 4 lutego w Markach koło Warszawy. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Intencje

Święto Ofiarowania Pańskiego (MB Gromnicznej)