Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

09.10-15.10.2022

Ogłoszenia

1. Trwa miesiąc nabożeństw różańcowych, które codziennie w kościele parafialnym są odprawiane o godz. 17.30. Natomiast tak na Kruhelu Małym jak i na Kruhelu Wielkim w niedzielę nabożeństwo różańcowe jest odprawiane pół godziny przed Mszą św. W tygodniu zaś Msza św. i nabożeństwo różańcowej jest odprawiane: Kruhel Mały - środa – godz. 17.30, Kruhel Wielki - czwartek – godz. 17.30.
Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie dzieci, młodzież i dorosłych. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w kościele zachęcamy do odmawiania różańca z całą rodziną w domu.

2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XXII Dzień Papieski. Ofiary złożone po Mszach św., do puszek będą przeznaczone na wsparcie stypendiów dla młodzieży Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

3.W następną niedzielę, 16 października, zapraszamy kandydatów do bierzmowania na Mszę. św. o godz. 10.30, następnie odbędzie się spotkanie.

4. Wspomnienia liturgiczne przypadające w tym tygodniu:

- wt. - św. Jana XIII, papieża.

- śr. - bł. Jana Beyzyma, kapłana

- czw.- bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana.

- pt. - św. Marii Małgorzaty Alacoque, dziewicy. W tym dniu przypada dzień Edukacji Narodowej - pamiętajmy w modlitwie o wszystkich nauczycielach, pracownikach szkół.

- sob. - św. Teresy od Jezusa, dziewicy.

5. Przypominamy, że za kilka tygodni rozpocznie się miesiąc listopad poświęcony szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Można składać wypominki za zmarłych w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Za zmarłych poleconych w wypominkach będziemy się modlić przez cały miesiąc listopad na różańcu. Można sobie zabrać kartki na wypominki, które są na stoliku przy wejściu.

6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej (Niedziela)

7. Pod chórem znajduje się skrzynka do której można składać ofiary na kwiaty, będą one przeznaczone na wystrój naszego kościoła. Serdecznie zachęcamy do takiej formy wsparcia. Serdecznie Bóg zapłać.

8. ntencje mszalne wywieszone są w gablocie przed kościołem.

9. Wszystkim obchodzącym imieniny w tym tygodniu życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i ich świętych Patronów.