Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

25.09-01.10.2022

Ogłoszenia

1.W sobotę, 1 października rozpoczęcie Nabożeństw Różańcowych, które będą codziennie odprawiane w Prałkowcach o godz. 17.30., na Kruhelu Małym w niedzielę pól godz. przed Mszą św., o godz. 8.45 i w każdą środę o godz.17.30., na Kruhelu Wielkim w niedzielę o godz. 10.30 i w każdy czwartek  o godz.17.30 począwszy od października. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach w świątyni, a tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć zachęcamy do odmawiania wspólnie w rodzinie. Za odmówienie różańca w kościele lub w rodzinie można zyskać odpust zupełny pod warunkami: wyzbycie się przywiązania do grzechu – nawet lekkiego, spowiedź i Komunia święta, modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust zyskuje się raz dziennie.

2.Również w najbliższą sobotę, 1 października br., wyruszamy na Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca do parafii w Przysietnicy. Zbiórka przy kościele w Prałkowcach, wyjazd o godz. 7.45. Są jeszcze miejsca zapraszamy chętnych.

3.Spotkanie z dziećmi, które w tym roku szkolnym przystąpią do  Pierwszej Komunii św. i ich rodzicami, odbędzie się 2 października  po Mszy św. o godz. 10.30. również będzie poświęcenie różańców.

4. W związku z rozpoczętym nowym rokiem szkolnym, duszpasterskim pragniemy  w naszej parafii utworzyć scholę dziecięcą (szkoła podstawowa) prowadzoną przez naszych parafian. Serdecznie zachęcamy dzieci  do zapisywania po uprzedniej konsultacji z  rodzicami aby umożliwili dzieciom skorzystania  z takiej formy rozwoju duchowego i ubogacania naszej wspólnoty pięknym śpiewem na chwałę Boga i pożytek ludzki. Pierwsze spotkanie konsultacyjne i zapisy w sobotę 01 X . br. o godz. 11.00 na plebanii.

5. W następną niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00.  Składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

6. Wspomnienia  liturgiczne

- pon. -   wsp. dowolne św. Kosmy i Damiana

- wt.   -  św. Wincentego a Paulo, kapłana
- śr.    - św. Wacława, męczennika.
- czw. – Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. W naszych wspólnotach michalickich w sposób szczególny czcimy świętego Michała Archanioła, który jest naszym Patronem. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 18.00.
- pt.    – św. Hieronima, kapłana.
- sob. – św. Teresy od dzieciątka Jezus, dziewicy.

Wszystkim obchodzącym imieniny życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i ich świętych Patronów.