Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

18.09-24.09.2022

Ogłoszenia

1. Wspomnienia liturgiczne tego tygodnia:

- pon. - wsp. dow. św. Januarego, biskupa i męczennika,

- wt.   - wsp. obow. św. Męczenników Andrzeja Kim Taegon, i towarzyszy,

- śr.    -  św. Mateusza, apostoła i ewangelisty,

- pt.    - św. Pio z Pietrelciny, kapłana.                 

2.W dzisiejszą niedzielę przypada wspomnienie św. Stanisław Kostki, zakonnika, patrona Polski oraz dzieci i młodzieży; pamiętajmy w modlitwie o najmłodszych, dobrym przekazie wiary i zasadach opartych na przykazaniach. Również dziś dzień Środków Społecznego przekazu. Módlmy się za ludzi mediów, by światłem prawdy oświecali umysły,  dusze tych, którym przekazują swe  treści.

3.W najbliższy wtorek rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Św. Michała Archanioła, która przypada 29 września. Nowenna ta będzie odprawiana codziennie po Mszy św. wieczorowej.

4.W sobotę, 1 października br. odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do parafii Przysietnica. Hasłem tegorocznej Pielgrzymki są słowa: „Wspólnoty Żywego Różańca lekarstwem na czas wielkiego niepokoju, strapienia i rodzących się przeciwności”. Tradycyjnie organizujemy również pielgrzymkę z naszej parafii. Chętnych prosimy, aby zgłaszali się w zakrystii do niedzieli 25.09. Bliższe informacje związane z wyjazdem  zostaną podane w niedzielę 25.09.

5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VII i VIII odbędzie się w najbliższą niedzielę, 25.09. Spotkanie rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00, a po Mszy zostanie przedstawiony program formacyjny na najbliższy rok. Ponieważ będzie to pierwsze spotkanie w tym roku, zapraszamy także rodziców.

6. Spotkanie z dziećmi, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii św. i ich rodzicami odbędzie się 2 października po Mszy św. o godz. 10.30. Podczas Mszy zostaną poświęcone różańce, które przekażemy dzieciom.

7. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę odbędzie się w dniach 24-25 września. W naszej Archidiecezji Przemyskiej Pielgrzymka do Matki B. Królowej Rodzin w Jarosławskiej Kolegiacie odbędzie się 8 października.

8. W dalszym  ciągu podejmujemy starania o znalezienie organisty, dlatego proszę jeśli ktoś wie lub zna kogoś lub jest z naszej parafii o jak najszybszy kontakt.  Musimy dołożyć wszelkich starań by ktoś się znalazł. Proszę również o modlitwę w tej intencji.

9. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na diecezjalne radio FARA.

10. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić: Bernadetta Anna Tomaszewska - parafia tutejsza oraz Josip Pudic - z parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny  Ruscica – Chorwacja - zapowiedź I.