Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

11.09-17.09.2022

Ogłoszenia

1.Wspomnienia liturgiczne przypadające w tygodniu:

- pon. – wsp. Najświętszego Imienia Maryi.

- wt.   – wsp. św. Jana Chryzostoma

- śr.  – święto Podwyższenia Krzyża Świętego

- czw. – wsp. Matki Bożej Bolesnej

- pt.    – wsp. świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana biskupa

- niedz. – św. Stanisław Kostki, zakonnika, patrona Polski oraz dzieci i młodzieży.

 2. Przypominamy, że w dalszym ciągu trwają zapisy dzieci z kl. III do przyjęcia pierwszej spowiedzi i Komunii św. w kancelarii parafialnej w środę i czwartek po Mszy św. Przygotowanie i przyjęcie tych sakramentów odbywa się  w parafii zamieszkania  a nie  zameldowania. Zapisy do 25 IX.

3. W sobotę, 1 października br. odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do parafii; Przysietnica. Hasłem tegorocznej Pielgrzymki są słowa: „Wspólnoty Żywego Różańca lekarstwem na czas wielkiego niepokoju, strapienia i rodzących się przeciwności”. Tradycyjnie organizujemy również pielgrzymkę z naszej parafii.  Chętnych prosimy, aby się zgłaszać w zakrystii  do niedzieli 24.09.  Bliższe informacje związane z wyjazdem  zostaną podane w niedzielę przed 24.09.

4. Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone będą na Archidiecezjalne Radio Fara.

5. Pragniemy poinformować, że z dniem 4 września zakończyła posługę organistki w naszej parafii s. Maria. Posługiwała w naszej parafii 10 lat, - wiele razy już zgłaszał swoje zakończenie posługi. Chcę w imieniu nas wszystkich kapłanów, drogich parafian, wszystkich obecnych serdecznie podziękować za piękną posługę, ubogacanie liturgii swoim śpiewem, piękną postawą pełną dobroci i ciepła oraz oddawanie chwały dobremu Bogu. Z serca Bóg zapłać i życzymy wielu łask Bożych. W związku z zaistniałą sytuacją podejmujemy starania o znalezienie na organistę innej osoby. Jeśli ktoś z parafian jest gotowy podjąć się tego zadania lub zna osobę, która mogłaby to zrobić, jest proszony o jak najszybszy kontakt.  Musimy dołożyć wszelkich starań by ktoś się znalazł. Proszę również o modlitwę w tej intencji.

6.Pragę powitać serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej ks. Adama Gąsiora -zakończył pracę na Ukrainie i z dniem dzisiejszym rozpoczyna posługę w naszej wspólnocie; witamy i życzymy wszelkich łask, Bożych darów oraz opieki naszej Pani Zbaraskiej. Szczęść Boże.

7.Ukazał się nowy numer Któż jak Bóg, Miłujcie się  oraz Niedziela- zachęcamy do nabywania.

Wszystkim obchodzącym imieniny w tym tygodniu życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Najświętszej i ich świętych Patronów.