Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

04.09-10.09.2022

Ogłoszenia

1. Drodzy, jak już wiemy w naszej parafii nastąpiła zmiana  proboszcza. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy ks. Tadeuszowi Muszowi  za piękną posługę duszpasterską w parafii a równocześnie  pragnę powitać drogich parafian, siostry zakonne, służbę liturgiczną, pielgrzymów,  współbraci w kapłaństwie oraz wszystkich tu zebranych w naszym kościele. Niech na ten trud wspólnego wędrowania do osiągania nieba udzieli swoich łask dobry Bóg i otoczy opieką Pani Zbaraska. Pamiętajmy wszyscy o wspólnej modlitwie za siebie. Serdeczne podziękowania kieruję do ks. Dziekana Mieczysława Rusina za wprowadzenie na urząd proboszcza tutejszej parafii, ks. Marcinowi Kałwikowi - przedstawicielowi Zarządu naszego Zgromadzenia. Bóg zapłać za obecność i modlitwę.

2. Przypominamy, że w dalszym ciągu trwają zapisy dzieci z kl. III przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. Zapisy w kancelarii parafialnej w środę i czwartek po Mszy św. Przygotowanie i przyjęcie tych sakramentów odbywa się  w parafii zamieszkania, a nie zameldowania, niezależnie od parafii, na terenie której znajduje się szkoła, w której dzieci uczęszczają na katechezę.

3. We wtorek po Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła z racji pierwszego wtorku miesiąca.

4. W środę zapraszamy na nowennę ku czci Matki Bożej Zbaraskiej, również tego dnia przypada wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego - prezbitera i męczennika.

5.W czwartek – 08.09 - przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny –  Matki Bożej Siewnej. Dziękujemy Dobremu Bogu za zbiory i pamiętajmy w modlitwie  o  rolnikach.  

6. W piątek wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy oraz św. Piotra Klawera, prezbitera

7. Dziś po Mszy św. o godz. 8.00 - zmian tajemnic różańcowych.

8. Ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone są na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu.

9. Ukazał się nowy numer Któż jak Bóg oraz Niedziela - zachęcamy do nabywania.

Wszystkim parafianom, pielgrzymom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i opieki Pani Zbaraskiej w nowym tygodniu.