Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

28.08-03.09.2022

Ogłoszenia

 1. W związku z rozpoczynającym się w czwartek nowym rokiem szkolnym przypominamy wszystkim rodzicom, że ich obowiązkiem jest dopilnowanie aby dzieci i młodzież uczestniczyła w katechizacji szkolnej oraz katechizacji parafialnej przygotowującej do przyjęcia sakramentów świętych. Rodzice mają prawo aby dzieci i młodzież była kształcona i wychowywana w szkole zgodnie ich przekonaniami.

 2. Zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski, dzieci i młodzież, do przyjęcia sakramentów świętych: pierwszej spowiedzi i Komunii świętej oraz bierzmowania, przygotowują się i przyjmują te sakramenty w parafii faktycznego zamieszkania a nie zameldowania, oraz niezależnie od parafii na terenie której znajduje się szkoła w której uczęszczają na lekcje religii.

 3. Prosimy aby rodzice dzieci z klas III które w tym roku szkolnym mają przystąpić do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej zapisali swoje dzieci w kancelarii parafialnej w najbliższą środę lub czwartek po Mszy świętej.

 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o dar nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego.

 5. W piątek od godziny 09.00 odwiedzimy chorych. Okazja do spowiedzi będzie od godziny 17.15.

  Kruhel Mały: Msza święta o godzinie 18.00. Przed Mszą św. będzie okazja do spowiedzi.

  Kruhel Wielki: Msza święta o godzinie 19.15. Przed Mszą św. będzie okazja do spowiedzi

 6. W sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec z medytacją rozpocznie się o godzinie 17.00.

 7. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godzinie 08.00 odbędzie się obrzęd wprowadzenia na urząd nowego proboszcza ks. Krzysztofa Bartochowskiego. Po tej Mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych.

 8. Ukazał się nowy numer dwumiesięcznika Któż jak Bóg. Do nabycia u ministrantów na placu kościelnym lub w zakrystii.

 9. Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone zostaną na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu.