Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

26.01-01.02.2020

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Prałkowce

 1. W bieżącym tygodniu wspominamy w liturgii:
  - we wtorek św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła;
  - w czwartek błogosławionego ks. Bronisława Markiewicza założyciela Zgromadzeń św. Michała Archanioła. W czasie nowenny po wieczornej Mszy św. modlimy się w tych dniach o jego kanonizację.
  - w piątek wspomnienie św. Jana Bosco, kapłana.
 2. Najbliższa sobota jest pierwszą sobotą miesiąca, dlatego zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec z medytacją rozpocznie się o godzinie 16.00.
 3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Święto Ofiarowania Pańskiego czyli według ludowej tradycji Matki Bożej Gromnicznej. Na początku Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławienia gromnic. Prosimy zabezpieczyć świece, aby roztopiony wosk nie rozlewał się na posadzkę lub ławki. Sprzątanie tego jest trudne.
 4. Święto Ofiarowania Pańskiego jest również Dniem Życia Konsekrowanego w którym modlimy się o nowe powołania do życia zakonnego.
 5. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 08.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 6. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej oraz ich rodziców na Mszę św. o godzinie 10.30, a po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne.
 7. Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone zostaną na potrzeby archidiecezji, natomiast ofiary złożone do puszek będą przeznaczone na pomoc zakonom klauzurowym.
 8. W czwartek w naszej parafii w zakończyła się tegoroczna wizyta duszpasterska. Bardzo dziękujmy wszystkim którzy zaprosili i życzliwie przyjęli kapłana w swoim domu. Przyjęcie wizyty duszpasterskiej jest nie tylko znakiem akceptacji przynależności do konkretnej wspólnoty parafialnej, ale także ważnym świadectwem wiary składanym wobec sąsiadów. Dziękujemy za możliwość spotkania się i bliższego zapoznania, a także porozmawiania o wielu ważnych sprawach duchowo-religijnych. Dziękujemy również za ofiary złożone z tej okazji.

 

Ogłoszenia duszpasterskie – Kruhele

 1. W bieżącym tygodniu wspominamy w liturgii:
  - we wtorek św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła;
  - w czwartek błogosławionego ks. Bronisława Markiewicza założyciela Zgromadzeń św. Michała Archanioła. Modlimy się w tych dniach o jego kanonizację.
  - w piątek wspomnienie św. Jana Bosco, kapłana.
 2. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Święto Ofiarowania Pańskiego czyli według ludowej tradycji Matki Bożej Gromnicznej. Na początku Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławienia gromnic. Prosimy zabezpieczyć świece, aby roztopiony wosk nie rozlewał się na posadzkę lub ławki. Sprzątanie tego jest trudne.
 3. Święto Ofiarowania Pańskiego jest również Dniem Życia Konsekrowanego w którym modlimy się o nowe powołania do życia zakonnego.
 4. W przyszłą niedzielę do kościoła parafialnego w Prałkowcach zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej oraz ich rodziców na Mszę św. o godzinie 10.30, a po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne.
 5. Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone zostaną na potrzeby archidiecezji, natomiast ofiary złożone do puszek będą przeznaczone na pomoc zakonom klauzurowym.
 6. W czwartek w naszej parafii w zakończyła się tegoroczna wizyta duszpasterska. Bardzo dziękujmy wszystkim którzy zaprosili i życzliwie przyjęli kapłana w swoim domu. Przyjęcie wizyty duszpasterskiej jest nie tylko znakiem akceptacji przynależności do konkretnej wspólnoty parafialnej, ale także ważnym świadectwem wiary składanym wobec sąsiadów. Dziękujemy za możliwość spotkania się i bliższego zapoznania, a także porozmawiania o wielu ważnych sprawach duchowo-religijnych. Dziękujemy również za ofiary złożone z tej okazji.