Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

19.06-25.06.2022

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Do czwartku włącznie po Mszy św. procesja eucharystyczna połączona z nabożeństwem czerwcowym. Zachęcamy do licznego udziału. Dziś procesja po nabożeństwie ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 17.30.
 2. We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
 3. We środę do nabożeństwa czerwcowego dołączymy nowennę ku czci Matki Bożej Zbaraskiej.
  Kruhel Mały: W środę Msza św. i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. o godz. 18.00.
 4. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po procesji odbędzie się poświęcenie wianków oraz błogosławieństwo dzieci. W bieżącym roku tego dnia będziemy również obchodzić uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela przeniesioną z 24 czerwca.
  Kruhel Mały: Msza św. o godz. 18.00, następnie procesja a po niej  poświęcenie wianków oraz błogosławieństwo dzieci.
  Kruhel Wielki: Msza św. o godz. 19.15, następnie procesja a po niej  poświęcenie wianków oraz błogosławieństwo dzieci.
 5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 7. W przyszłą niedzielę o godzinie 11.00 w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce pod przewodnictwem naszych księży biskupów odbędzie się Archidiecezjalne Spotkanie Rodzin z okazji zakończenia Roku Rodziny. Do udziału w tym wydarzeniu serdecznie zachęca Archidiecezjalne Duszpasterstwo Rodzin.
 8. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali ołtarze na Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa i w jakikolwiek sposób zaangażowali się organizację procesji. Jest to ważne świadectwo Waszej wiary w rzeczywistą obecność Chrystusa w Eucharystii.
 9. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:
  Wiktoria Szmuc oraz Krzysztof Bratuś oboje z parafii tutejszej – zapowiedź I.