Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

12.06-18.06.2022

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dziś kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
 2. We wtorek podczas Mszy św. o godzinie 18.00 ks. bp Krzysztof Chudzio udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii.
 3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
  PRAŁKOWCE: Po Mszy świętej o godzinie 10.30 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Przejdziemy trasą z naszego kościoła w kierunku Domu Ekumenicznego, następnie ulicami miedzy domami jednorodzinnymi a później między blokami na Osiedlu Rosłońskiego i ul. Rosłońskiego oraz Sanocką do Domu Zakonnego Sióstr Służebniczek gdzie nastąpi zakończenie procesji. Wszystkich serdecznie zapraszam do udziału w tej uroczystości. Mężczyzn zapraszam do niesienia baldachimu, dziewczynki do sypania kwiatków.
  KRUHELE: Msza święta o godzinie 09.00. Po Mszy świętej wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Wszystkich zapraszamy do udziału w tej uroczystości. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, mężczyzn zapraszamy do niesienia baldachimu, dziewczynki do sypania kwiatków.
 4. Za udział w procesji można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Przypominam, że w Uroczystość Bożego Ciała mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy świętej, a sam udział w procesji nie jest wypełnieniem tego obowiązku.
 5. Dziewczynki z klas I do IV szkoły podstawowej zapraszam w środę po Mszy świętej na próbę sypania kwiatów.
 6. Bardzo proszę o przygotowaniu ołtarzy, także o ofiarowanie kwiatów z przydomowych ogródków do przyozdobienia tych ołtarzy.
 7. Od piątku przez całą oktawę w kościele parafialnym w Prałkowcach codziennie po Mszy świętej procesja eucharystyczna wokół kościoła, połączona z nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W związku z tym w dni powszednie oktawy Bożego Ciała nie będzie nabożeństwa o 17.30. Tylko w przyszłą niedzielę nabożeństwo będzie jak zwykle o 17.30, a po nabożeństwie procesja.
 8. W piątek po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, tj. 17 czerwca 2022 r., na terenie Archidiecezji Przemyskiej, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił Metropolita Przemyski, abp Adam Szal, który jednocześnie zobowiązuje korzystających z dyspensy do złożenia ofiary na misje.
 9. Wyjazd pielgrzymki do Wilna w piątek o godzinie 04.00 z placu przed kościołem w Prałkowcach.
 10. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:
  Michalina Dziepak z parafii tutejszej oraz Michał Stadnik z parafii pw.  św. Marcina w Krasiczynie – zapowiedź II.