Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

17.04-23.04.2022

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie do godnego przeżycia Triduum Paschalnego i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego w naszym kościele. Serdecznie dziękujemy S. Zofii za przygotowanie ciemnicy i grobu Pana Jezusa i wszystkiego co potrzebne było do sprawowania liturgii. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty i urządzenie ciemnicy i Bożego grobu. Nie mniej serdecznie dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do tego, że mogliśmy Święte Triduum Paschalne sprawować pięknie i na Bożą chwałę, dlatego dziękuję wszystkim kapłanom za posługę w konfesjonale, ks. Kazimierzowi za przygotowanie służby liturgicznej, S. Marii naszej organistce, scholii, ministrantom i lektorom. Dziękuję młodzieży za prowadzenie adoracji w Wielki Piątek. Do tych podziękowań dołączamy tych wszystkich, którzy na równoległych czynnościach byli pomocni w kościołach filialnych.
  2. Jutro drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze święte będą sprawowane w kościele parafialnym o godzinie 08:00; 10:30 oraz 11:45. Nie będzie wieczornej Mszy świętej o godzinie 18:00; oraz Kruhel Mały: godzina 09:15, Kruhel Wielki: godzina 11:00.
  3. W tym tygodniu codziennie po wieczornej Mszy świętej w Prałkowcach będzie odprawiana nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Jutro ta nowenna będzie 15 minut przed Mszą św. o godzinie 08.00.
  4. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej spowiedzi i Komunii świętej w najbliższy czwartek  godzinie 19.00.
  5. W najbliższy piątek z okazji Oktawy Wielkanocy nie obwiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. Przyszła niedziela jest Świętem Bożego Miłosierdzia, dlatego w kościele parafialnym o godzinie 15.00 będzie sprawowane specjalne nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia na które serdecznie zapraszamy.
  7. Również w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na potrzeby Caritas.
  8.  Skarbonki z jałmużną postną należy przynieść do kościoła w przyszłą niedzielę i złożyć do koszyczka który zostanie ustawiony przy ołtarzu.