Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

06.03-12.03.2022

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W środę zapraszamy do kościoła parafialnego na nowennę ku czci Matki Bożej Zbaraskiej.
 2. Przypominamy, że: w Prałkowcach w czwartki o godzinie 16:30 sprawowane jest nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci. W piątek Droga Krzyżowa dla dorosłych o godzinie 17:00, a po niej będzie sprawowana Msza święta;
  oprócz tego we wszystkie piątki Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane jest: Kruhel Mały: godz. 17.00; Kruhel Wielki: godz. 18.15. Po Drodze Krzyżowej będzie sprawowana Msza św.
 3. W kościele parafialnym Nabożeństwo Gorzkich Żali sprawowane jest w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 16.00.
  również w Kościołach filialnych w każdą niedzielę przed Mszą św: Kruhel Mały: godz. 08.45; Kruhel Wielki: godz. 10.30.
  Ofiary zbierane podczas tego nabożeństwa przeznaczone są na kwiaty i urządzenie ciemnicy i Bożego Grobu.
 4. Za odprawienie Drogi Krzyżowej a także za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 5. .W piątek po Mszy świętej około godziny 18.00 w kościele parafialnym w Prałkowcach rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i czuwanie modlitewne o uproszenie pokoju na Ukrainie. Czuwanie zakończy się Mszą świętą o godzinie 23.30. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej modlitwie.
 6. Informujemy, że rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w IV Niedzielę Wielkiego Postu czyli 27 marca.
 7. Od przyszłej niedzieli w zakrystii będzie można nabyć świece wielkanocne przygotowane przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej w cenie 10 . Dochód z tego przeznaczony jest na cele statutowe Caritas.
 8. Ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone są na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. Natomiast w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc misjom.
 9. Na stoliku pod chórem (Kruhele: w zakrystii) znajdują się skarbonki przygotowane przez Caritas które można zabrać do domu i składać w nich ofiary pochodzące z drobnych wyrzeczeń podejmowanych w okresie Wielkiego Postu. Skarbonki te zostaną zebrane w niedzielę Bożego Miłosierdzia, a ofiary z nich przekazane do Caritas na pomoc potrzebującym.
 10. Ukazał się nowy numer dwumiesięcznika Któż jak Bóg. Zachęcamy do nabycia u ministrantów na placu kościelnym lub w zakrystii. Cena 1 egzemplarza 9 zł.
 11. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy w ubiegłą niedzielę i w Środę Popielcową złożyli ofiary na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Zebrano blisko 5 tysięcy złotych i ofiary te zostały natychmiast przekazane do Caritas. Dziękujemy również za dary rzeczowe ofiarowane tym uchodźcom a także za wszelką inną pomoc świadczoną im przez naszych parafian. Nie ustawajmy w modlitwie i ciągłej ofiarności prosząc Boga o jak najszybsze zakończenie działań wojennych i prawdziwy pokój.