Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

30.01-05.02.2022

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. W środę 2 lutego będziemy przeżywać Święto Ofiarowania Pańskiego czyli według ludowej tradycji Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu Msze święte będą sprawowane: w Prałkowcach o godzinie 09:00 i 17:00; oraz Kruhel Mały: o godzinie 17.00. Kruhel Wielki: o godzinie 18.00.
    Na początku Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławienia gromnic. Prosimy aby tak zabezpieczyć świece, by roztopiony wosk nie rozlewał się na posadzkę lub ławki. Sprzątanie tego jest trudne.
  2. Święto Ofiarowania Pańskiego jest również Dniem Życia Konsekrowanego w którym modlimy się o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiary złożone w tym dniu na tacę są przeznaczone na pomoc zakonom klauzurowym.
  3. W czwartek liturgiczne wspomnienie św. Błażeja, którego wstawiennictwa wzywają ludzie zwłaszcza podczas chorób gardła. W tym dniu zgodnie z dawną tradycją święci się jabłka.
  4. W sobotę wspomnienie św. Agaty. Z tej okazji odbędzie się błogosławieństwo chleba, soli i wody.
  5. Najbliższy piątek jest pierwszym piątkiem miesiąca. Od godziny 09.00 odwiedziny chorych.  Okazja do spowiedzi będzie w piątek w Prałkowcach od godziny 16.15. oraz Kruhel Mały: Okazja do spowiedzi przed Mszą św. o godzinie 17.00. Kruhel Wielki: Okazja do spowiedzi przed Mszą św. o godzinie 18.00.
  6. Najbliższa sobota to pierwsza sobota miesiąca. W Prałkowcach od godziny 16.00  rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
  7. Również w przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godzinie 11.45 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii świętej oraz ich rodziców. Po Mszy świętej odbędzie się poświecenie książeczek oraz spotkanie formacyjne.
  8. PRAŁKOWCE: Otrzymaliśmy fakturę za gaz którym ogrzewany jest kościół. Rachunek za 2 miesiące wynosi prawie 7.800 zł. W związku z tym w przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na ten cel.