Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

26.12-01.01.2022

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. W piątek ostatni dzień Roku Pańskiego 2021. Zapraszamy na Mszę św. o godzinie 16.00 po której odbędzie się nabożeństwo dziękczynne. Za udział w tym nabożeństwie i odśpiewanie hymnu Ciebie Boga wysławiamy można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. Informujemy, że w ostatni dzień roku czyli w najbliższy piątek, na terenie Archidiecezji Przemyskiej, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił Metropolita Przemyski, abp Adam Szal, który jednocześnie zobowiązuje korzystających z dyspensy do złożenia ofiary na misje.
  3. W sobotę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, pierwszy dzień Roku Pańskiego 2022 i Światowy Dzień Pokoju. Za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź można w tym dniu zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Przypominamy, że jest to święto nakazane i każdy katolik zobowiązany jest w tym dniu do uczestnictwa we Mszy świętej.
  4. Aby umożliwić uczestnictwo w Mszy św. wszystkim chętnym, w dniu 1 i 2 stycznia wprowadzamy dodatkową Mszę świętą. Tak więc 1 i 2 stycznia w kościele parafialnym  Msze święte będą sprawowane w godzinach: 08.00; 10.30; 11.45 oraz 17.00, a także na Kruhelach o stałej porze.
  5. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę będą na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu.
  6. W bieżącym roku ze względu na panującą nadal pandemię w ramach wizyty duszpasterskiej odwiedzimy te rodziny do których zostaniemy zaproszeni. Zaproszenia można składać w zakrystii lub kancelarii już od dziś do niedzieli 2 stycznia.