Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

19.12-25.12.2021

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Do Uroczystości Bożego Narodzenia przygotowujemy się przez nowennę do Dzieciątka Jezus, która jest odprawiana w kościele parafialnym.
 2. KRUHELE: W środę ostatnia Msza św. roratna o godzinie 17.00. Przed Mszą św. będzie jeszcze okazja do spowiedzi
 3. PRAŁKOWCE: W piątek wigilia Bożego Narodzenia. W związku z tym ostatnia Msza św. roratna będzie sprawowana o godzinie 08.00, a po niej będzie ostatni dzień nowenny do Dzieciątka Jezus.
 4. W piątek swoje imieniny świętuje ks. arcybiskup Adam Szal. Wyraźmy mu naszą wdzięczność za posługę przez modlitewną pamięć.
 5. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżycia wieczerzy wigilijnej. Powinno jej towarzyszyć czytanie Ewangelii zawierające opis Narodzenia Pana Jezusa, wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem, wspólne śpiewanie kolęd. Pod żadnym pozorem na wigilijnym stole nie powinien znaleźć się alkohol. Pięknej atmosfery tego rodzinnego spotkania nie powinien również zakłócać telewizor.
 6. W sobotę Uroczystość Bożego Narodzenia. Nasze świętowanie rozpoczniemy Mszą św. pasterską o północy we wszystkich kościołach. Ofiary złożone na tacę podczas Pasterki przeznaczone będą na Fundusz Ochrony Życia.
  W ciągu dnia Msze święte jak w każdą niedzielę.
 7. W niedzielę Święto świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.. Msze św. na Kruhelach jak w każdą niedzielę, natomiast w Prałkowcach: o godzinie 08.00; 10.30 oraz 11.45. UWAGA! Nie będzie wieczornej Mszy św. o godzinie 17.00.
  Podczas Mszy św. małżonkowie odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie, dlatego prosimy aby przyszli razem na Mszę .św. i zajęli miejsca obok siebie. Ofiary złożone w tym dniu na tacę przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 8. Tych, którzy jeszcze nie skorzystali z sakramentu pokuty zachęcamy aby to uczynili jak najszybciej. W najbliższym tygodniu okazja do spowiedzi będzie przed każdą Mszą świętą.