Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

12.12-18.12.2021

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Od czwartku będziemy przygotowywać się do Uroczystości Bożego Narodzenia przez nowennę do Dzieciątka Jezus odprawianą w kościele parafialnym. W dni powszednie będzie odprawiana po wieczornej Mszy świętej, a w przyszłą niedzielę nowenna rozpocznie się przed wieczorną Msza św. o godzinie 16.45.
 2. We piątek 85 rocznica urodzin Ojca świętego Franciszka. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 3. Prałkowce: Spowiedź adwentowa odbędzie się w sobotę 18 grudnia od godziny 16.00 do 17.00. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty.
  Kruhel Mały: Okazja do spowiedzi będzie w najbliższą środę pół godziny przed Mszą świętą
  Kruhel Wielki: Okazja do spowiedzi będzie w najbliższy czwartek pół godziny przed Mszą świętą.
 4. Aby ułatwić uczestnictwo w Mszy św. jak największej liczbie parafian w najbliższą niedzielę 19 grudnia i oraz w niedzielę 26 grudnia zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. o godzinie 11.45.
 5. Jeśli ktoś z chorych których nie odwiedzamy w pierwsze piątki miesiąca chciałby skorzystać z sakramentów świętych przed Świętami Bożego narodzenia, prosimy o zgłoszenie tej potrzeby jeszcze dziś w zakrystii.
 6. .W zakrystii można jeszcze nabyć opłatki i świece przygotowane przez Caritas.
 7. Zgodnie ze staropolskim zwyczajem na stole wigilijnym kładziemy między innymi siano, które przypomina ubogie narodzenia Chrystusa w pasterskiej szopie. Dziś i w przyszłą niedzielę można na placu kościelnym u ministrantów nabyć za dobrowolną ofiarę takie sianko. Złożone z tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na kursy formacyjne dla ministrantów.