Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

05.12-11.12.2021

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dziś obchodzimy Dzień Modlitw w intencjach Kościoła na Wschodzie. Z tej okazji po Mszy świętej prowadzona jest zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 2. Ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone są na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu.
 3. W środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msza święte w Prałkowcach o godzinie 08.00 i 17.00. Kruhel Mały: o godzinie 17.00; Kruhel Wielki: o godzinie 17.00.
  Do tej uroczystości przygotowujemy się przez nowennę która dziś będzie o godzinie 16.30 a w dni powszednie po wieczornej Mszy świętej w Prałkowcach.
 4. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia zapraszamy do kościoła parafialnego na nabożeństwo zwane Godziną Łaski dla całego świata. Rozpocznie się o godzinie 12.00. Związane jest ono z objawieniami w Montechiari, gdzie Maryja powiedziała, że dzięki modlitwie w tej godzinie ześle wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. 
 5. W zakrystii można nabyć opłatki za dobrowolną ofiarę i świece na stół wigilijny przygotowane przez Caritas. Caritas prosi aby złożyć z tej okazji ofiarę nie mniejszą niż 7 zł.
 6. Zachęcamy do uczestnictwa w Mszach świętych roratnich, które są sprawowane w Prałkowcach w dni powszednie Adwentu o godzinie 17.00. oraz: Kruhel Mały: środa o godzinie 17.00; Kruhel Wielki: czwartek o godzinie 17.00.
 7. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:
  Adam Stefan Choma z parafii tutejszej oraz Joanna Katarzyna Słowakiewicz z parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Żurawicy – zapowiedź I.